Problemy z płynnością finansową – jak może pomóc ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Problem z płynnością finansową jest sytuacją, która może dotknąć każdego. Największe ryzyko dotyczy osób, które posiadają spore zadłużenia, a ich zarobki uniemożliwiają pokrycie zobowiązań. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na wyjście z takiej sytuacji jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się z czym wiąże się taka decyzja.

W jaki sposób ogłosić upadłość konsumencką?

Upadłość konsumencka może zostać ogłoszona na drodze postępowania sądowego. Jej celem jest zaspokojenie wierzycieli lub też umorzenie części bądź wszelkich zobowiązań. Główną i najważniejszą przesłanką do tego, że ogłoszenie upadłości będzie najlepszym rozwiązaniem jest niewypłacalność, czyli całkowity i trwały brak możliwości spłaty zaciągniętych długów w nawet w minimalnym stopniu. Jest to więc szansa na wyjście z kłopotów finansowych. O ogłoszenie upadłości mogą starać się także osoby, które w niewypłacalność wpadły ze względu na swoje rażące błędy np. zaciąganie wielu pożyczek w parabankach. Aby tego dokonać konieczne jest złożenie stosownego wniosku. Warto w takiej sytuacji skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, których znaleźć można pod adresem https://wyzerujdlugi.pl/upadlosc-konsumencka/krakow/.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *