Do czego służą pianki izolacyjne?

Pianka izolacyjna jest powszechnie stosowanym produktem. Nie obejdzie się bez niej żaden remont, nieoceniona jest także przy budowie domu. W jakim jeszcze celu możemy je zastosować? W jakich sytuacjach nam się przyda? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Pianka do zadań specjalnych

Pianka izolacyjna, znana też jako pianka poliuretanowa to materiał, który posiada wiele zalet. Jedną z nich jest jej szczelność, dzięki czemu powszechnie znana jest izolacja pianką. Takie rozwiązanie w skuteczny sposób minimalizuje straty energii. Kolejnym argumentem, który przemawia za wyborem pianki izolacyjnym to łatwość jej montażu. Aplikacja jest niezwykle prosta – wystarczy ją rozpylić w wybranym miejscu. W wyniku rozpylania pianka zwiększa swoją objętość, po czym zastyga. Z tego powodu możliwe jest przeprowadzenie izolacji montażowej w dość szybkim czasie.

Dzięki tym właściwościom pianka izolacyjna jest produktem o szerokim zastosowaniu. Z powodzeniem możemy użyć jej podczas mocowania futryn i drzwi. Nadaje się również do izolowania paneli ściennych, dachówek, a nawet parapetów. Świetnie wypełnia szczeliny dylatacyjne oraz braki w termoizolacji. Możemy jej użyć także jej użyć w celu ocieplenia spodniej strony wanny. Przydatna też będzie przy montażu brodzika, szczególnie wtedy, gdy chcemy sprawić, by woda dłużej zachowywała swoją temperaturę. Pianka często jest stosowana do ocieplania budynków, a wszystko to dzięki temu, że jest nieprzewiewna, a także do ocieplenia powierzchni dachów.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *