Węzeł cieplny w budynku – jakie jest jego zastosowanie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Węzeł cieplny to miejsce w budynku, w którym przechowywana jest gorąca woda lub para wodna. Celem węzła cieplnego jest zapewnienie ogrzewania w miejscach, które nie są bezpośrednio obsługiwane przez system centralnego ogrzewania.

Węzeł cieplny to system, który rozprowadza ciepło do pomieszczeń w budynku. Może być stosowany zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użytkowych, choć częściej spotykany jest w komercyjnych.

Węzły cieplne nazywane są również kotłowniami lub pomieszczeniami kotłowymi. Niekoniecznie muszą posiadać kotły czy kominki, ale zawierają urządzenia takie jak pompy ciepła, grzejniki czy zbiorniki na ciepłą wodę.

Po co się je stosuje?

Głównym celem węzła cieplnego jest rozprowadzenie ciepła do innych części budynku za pomocą rur i kanałów. Ciepło może być wytwarzane przez olej, gaz lub energię elektryczną, chociaż większość nowoczesnych jednostek jest zasilana elektrycznie.

Węzeł może być zlokalizowany w dowolnym miejscu budynku – nie musi znajdować się w pobliżu miejsca wytwarzania ciepła. W rzeczywistości często umieszcza się ją w miejscu niedostępnym, aby nie przeszkadzała ludziom chodzącym po budynku.

Jeśli potrzebujesz odpowiedniego produktu, to koniecznie sprawdź stronę: https://zutec.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na jaką formę oczyszczalni powinni się zdecydować właściciele domów jednorodzinnych?
Na jaką formę oczyszczalni powinni się zdecydować właściciele domów jednorodzinnych?
Właściciele domów jednorodzinnych często muszą wybierać między tradycyjnym szambem a nowoczesną oczyszczalnią ścieków. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się […]
Karmy dla chorych kotów
Karmy dla chorych kotów
Każdy odpowiedzialny właściciel kota powinien mieć świadomość tego, jaka karma jest najlepsza dla jego pupila. Szczególną uwagę do wyboru karmy […]
Okna aluminiowe i plastikowe – podstawowe różnice
Okna aluminiowe i plastikowe – podstawowe różnice
Jedną z kluczowych decyzji, jaką należy podjąć podczas budowy budynku mieszkalnego, jest wybór rodzaju stolarki okiennej. Dużą popularnością wśród inwestorów […]