Złoto kontra srebro – jaką wybrać biżuterię?

Biżuteria to bardzo ładny element dekoracyjny, który wzbogaca każdą kreację. Kobiety często mają problem czy wybrać złotą czy srebrną. Czym się kierować, żeby wybrać model odpowiedni dla siebie i nie żałować wyboru, a cieszyć się z niego?

Warto przymierzyć wcześniej konkretny rodzaj biżuterii: złoty łańcuszek damski z zawieszkami albo srebrny wisiorek z cyrkonią. Aby jak najlepiej dopasować biżuterię do kreacji, należy ubrać strój, który planujemy zakładać wraz z konkretnym modelem lub najbardziej uniwersalny, by sprawdzić jak łańcuszek będzie wyglądał na ubraniu. Kiedy nie chcemy korzystać z usług sklepów stacjonarnych, tylko zrobić zamówienie przez internet, warto pójść do jubilera i przymierzyć model, który planujemy zakupić, by sprawdzić jak wygląda naprawdę i czy będzie nam po prostu pasował. Zakup biżuterii jest podobny do kupowania ubrań, trzeba po prostu wybrać model najbardziej do nas pasujący. Żadna z nas nie zakupi przecież sukienki, która pogrubia. Analogiczne zasady należy stosować do biżuterii.

Kolejnym ważnym wyznacznikiem wyboru szlachetnego kruszcu jest jego trwałość. Szczególne znaczenie ma to w przypadku zakupy biżuterii ślubnej. Popularne ostatnio obrączki srebrne dla par z grawerem powinny mieć wysoki numer próby, co oznacza ilość szlachetnego kruszcu w stopie wykonanym dla obrączki. Stop to nic innego jak połączenie srebra z innym, twardym metalem.Wtedy mamy pewność, że przy odpowiedniej pielęgnacji, wyrób zachowa wspaniałą jakość i posłuży na długie lata małżonkom.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *