Jak serwisować silnik?

Silnik samochodowy wymaga prac serwisowych od czasu do czasu. W dzisiejszym poradniku postarajmy się nieco przybliżyć czynności, jakie wykonuje się dla utrzymania jednostki napędowej w najlepszej możliwej kondycji. Powiemy też nieco o narzędziach, które są potrzebne do wykonywania prac tego typu we własnym zakresie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem.

Serwis silnika

Do najbardziej powszechnych czynności, jakie wykonuje się przy silniku, należą wymiany oleju oraz filtra. Robimy to co roku, lub co około piętnaście tysięcy kilometrów. Silnik, który ma regularnie wymieniany olej, z pewnością będzie służył nam długo i bezawaryjnie. Inne popularne prace to wymiana uszczelnień, a także elementów rozrządu, takich jak pasek czy łańcuch. Do takich prac potrzebne są specjalne narzędzia do serwisowania silników, które pozwalają na dotarcie do trudnych zakamarków, odkręcenie specjalnych śrub i wykonanie podobnych czynności.

Samodzielny serwis

Takie czynności jak wymiana oleju możemy z powodzeniem wykonać sami. Jeżeli nawet nie mamy odpowiednich przyrządów, to nie będzie wielkiego problemu z ich kupnem. Narzędzia używane w warsztatach samochodowych przy prostych pracach często są dokładnie takimi samymi jak te, które posiadamy w domu w naszej podręcznej skrzynce. Wystarczy tylko kupić sobie zestaw kluczy nasadowych, przedłużek, rękojeści z zapadką (popularnie zwanych grzechotkami) i będziemy w stanie wykonać większość prac samodzielnie, oszczędzając sporo pieniędzy na pracy mechanika.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + 13 =