Czy dron to dobry pomysł na prezent?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Jak zwykle o tej porze, zaczynamy myśleć o prezentach dla naszych bliskich. Chcemy, by nasz prezent był niebanalny i odróżniał się od innych, a zarazem sprawił wielką radość i był też użyteczny.

Najczęściej kupowanymi rzeczami na prezent są wszelkiego rodzaju gadżety elektroniczne, jak telefony, czy smartwatche. Coraz większą popularność zdobywają jednak drony. Mają one tę zaletę, że drony cena nie jest wygórowana i zaczyna się zazwyczaj od 200-300 zł.

Oczywiście w tej kwocie znajdziemy drony niezbyt profesjonalne, a raczej amatorskie. Świetnie za to sprawdzą się one do nauki pilotażu. Możemy na przykład sprezentować drony Osmo, które są łatwe w obsłudze i każdy, nawet początkujący pilot szybko zrozumie ich działanie.

Gdzie latać?

Na początku swojej przygody z dronami najlepiej wybierać miejsca nie zaludnione i dalekie od wszelkich skupisk ludzkich. Dobrze jest wybrać się poza miasto i tam na wolnej i dużej powierzchni spróbować nauczyć się sztuki pilotażu. Drony są znakomitym pomyslem na prezent, ponieważ ich pilotowanie daje wielką frajdę, a filmy nagrane za pomocą specjalnej, wbudowanej kamery będą stanowić cenną pamiątkę.

Dla kogo dron?

Zakup drona i sprezentowanie go małemu dziecku raczej nie będzie dobrym pomysłem, ale dzieci w wieku od 14 lat mogą już powoli zaczynać swoją przygodę z pilotażem. Musimy tylko pamiętać, by zawsze robiły to one pod okiem kogoś starszego, bo lot dronem to nie tylko zabawa, ale również duża odpowiedzialność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie zajęcia pozwolą rozwinąć dziecku umiejętności plastyczne?
Jakie zajęcia pozwolą rozwinąć dziecku umiejętności plastyczne?
Rysowanie to jedna z form rozrywki, którą najczęściej proponujemy naszym dzieciom. Pierwsze próby mają miejsce nawet w wieku niemowlęcym. Rozwijanie […]
Jak skutecznie zablokować koła, aby uniknąć przesuwania się pojazdu?
Jak skutecznie zablokować koła, aby uniknąć przesuwania się pojazdu?
Parkując pojazd kierowca musi zadbać o to, aby był on właściwie unieruchomiony. Jest to szczególnie ważne w przypadku pozostawienia samochodu […]
Co powinno znajdować się w kobiecej torebce
Co powinno znajdować się w kobiecej torebce
Damska torebka jest bez wątpienia bardzo modnym dodatkiem do każdej stylizacji. Jednak służy ona również do przenoszenia dokumentów oraz portfela. […]