Co powinien posiadać klasyczny gabinet?

Gabinet to miejsce, w którym jego właściciel nie tylko pracuje, ale także analizuje swoje pomysły czy szuka inspiracji. Dlatego niezwykle ważne jest to, w jaki sposób pokój został urządzony. Najlepiej postawić na sprawdzony i ponadczasowy klasyczny styl, który charakteryzuje się nie tylko uniwersalnością, ale również elegancją oraz funkcjonalnością. Co powinno znaleźć się w takim gabinecie? Jaka kolorystyka oraz meble wpisują się w koncept stylu klasycznego?

Urządzenie gabinetu

Styl klasyczny to przede wszystkim prostota i elegancja. Dlatego meble, kolory ścian oraz podłoga utrzymane są w ciemnych, ale stonowanych barwach. Uzyskuje się w ten sposób bardzo uniwersalne, ale wyszukane aranżacje, które będą sprawdzały się przez wiele lat. Warto zatem wykorzystać meble amerykańskie, czyli drewniane, szerokie biurko, krzesła czy ciężkie, wysokie regały.

Fotel skórzany dla właściciela gabinetu to także podstawa klasycznego stylu. Jest nie tylko wygodny, ale też bardzo ponadczasowy i pasuje do każdego wystroju. Ściany najlepiej dostosować do koloru drewna, powinny być one jednak dość ciemne. Podłogę można wyłożyć dywanem, który będzie ciekawie łączył się z surowymi teksturami skórzanych i drewnianych sprzętów.

Całość dopełni biblioteczka, która może zajmować nawet całą ścianę. Regały mogą być zarówno otwarte, jak i przeszkolone. Na ścianach można powiesić obrazy czy zdjęcia, dla niektórych sprawdzi się także lustro, szczególnie w niewielkich przestrzeniach, ponieważ będzie ono optycznie zwiększać pokój.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 2 =