Czym się kierować przy wyborze armatury łazienkowej?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Remont łazienki to wyjątkowo trudne wyzwanie spędzające sen z powiek niejednego właściciela mieszkania. Podążanie za nowymi trendami, wciąż zmieniająca się moda, wybór płytek, materiałów budowlanych i elementów dekoracyjnych to jedne z wielu licznych wyzwań, jakim sprostać muszą inwestorzy.

Nowoczesne łazienki nazywane nawet od niedawna pokojami kąpielowymi muszą nie tylko posiadać walory estetyczne, ale przede wszystkim być funkcjonalne i praktyczne. Jednym z ważniejszych produktów, na jakie należy zwrócić uwagę, jest armatura łazienkowa.

Ładna czy funkcjonalna?

Armatura łazienkowa jest szczególnie narażona na eksploatację każdego dnia, dlatego powinna być wytrzymała, niezawodna i służyć przez lata. Ze względu na szeroką ofertę baterii na rynku wybór nie jest prosty. Przede wszystkim należy określić czego konkretnie potrzebujemy i jakie są nasze wymagania. Z pewnością ułatwi i przyśpieszy to zakup, spełniając przy tym nasze wszystkie oczekiwania.

Producenci oferują baterie stojące, ścienne, podtynkowe, umywalkowe, wannowe i natryskowe. Pierwsze, cieszą się największą popularnością ,idealnie nadają się do zamontowania na umywalce, zlewozmywaku czy też bidecie. Baterie ścienne pasują nad wannę bądź pod prysznic. Nowoczesnym rozwiązaniem są baterie podtynkowe przeznaczone głównie do montażu w kabinie prysznicowej.

Ponadto, szczególną uwagę należy zwrócić na montaż wybranej baterii i upewnić się, czy na pewno jest ona dopasowana do rodzaju umywalki, czy wanny. Warto również sprawdzić funkcjonalność armatury, odporność na zabrudzenia, łatwość czyszczenia oraz wybierać modele wyposażone w jeden uchwyt, co pozwoli zaoszczędzić wodę.  Szczęśliwie dzięki dużej ofercie, dbałości producentów o detale, wysoką jakość wykonania i estetykę nie musimy już wybierać pomiędzy wyglądem a funkcjonalnością.

Warto, aby wszystkie elementy wyposażenia łazienki były spójne i pasowały do siebie. Zyskamy wówczas eleganckie i stylowe wnętrze. By zachować harmonię w łazience należy więc zwrócić uwagę na wybór pozostałych akcesoriów łazienkowych takich jak: wieszaki, drążki, pojemniki, czy też uchwyty na papier toaletowy lub dozowniki do mydła. Na https://elazienki.pl/k/akcesoria-lazienkowe/ dostępne są one w wielu wariantach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gałki i klamki do drzwi – spośród jakich typów możemy wybierać?
Gałki i klamki do drzwi – spośród jakich typów możemy wybierać?
Gałki i uchwyty do drzwi są niezbędne dla bezpieczeństwa i ochrony Twojego domu. Odgrywają one dużą rolę w określaniu ogólnego […]
Co należy ubierać zimą?
Co należy ubierać zimą?
Zimą mamy często do czynienia z siarczystym mrozem i przeszywającym nasze ciała wiatrem. Warunki te wpływają niekorzystnie na zdrowie – […]
Jak zadbać o włosy, aby były zdrowe i lśniące?
Jak zadbać o włosy, aby były zdrowe i lśniące?
Włosy to jeden z najpiękniejszych atrybutów kobiety. Jednak utrzymanie ich zdrowych i lśniących nie jest łatwe. Musisz odpowiednio zadbać o […]