Klimatyzacja – rodzaje, montaż, cena

Statystyki jednoznacznie wskazują, że Polacy coraz częściej decydują się na klimatyzację. Wynika to nie tylko z coraz cieplejszego lata, ale również obniżających się cen względem dawnych lat. Klimatyzacja dzieli się na wiele różnych rodzajów, które różnią się w zależności od montażu. Które z nich najbardziej opłaca się kupić? 

Rodzaje klimatyzacji ze względu na montaż 

Klimatyzację można zamontować w zasadzie w każdym miejscu pokoju. Wiele zależy od rozprzestrzenienia powietrza od punktu centralnego. Jeśli klientowi zależy na jego równomiernym rozłożeniu warto zainwestować w klimatyzacje kasetonowe lub kanałowe. Klimatyzacje najczęściej montuje się w formie ściennej lub podsufitowej. Dzięki ich budowie powietrze przepływa tuż pod sufitem, a następnie równomierne opada na całą przestrzeń pokoju. Rzadziej stosowane są klimatyzacje przypodłogowe, gdzie źródło chłodu znajdują się blisko mieszkańców. 

Ceny różnych klimatyzacji 

Ceny klimatyzacji lubią różnić się w zależności od rodzaju, marki czy nawet miejsca zamieszkania. W zależności od tego, czy będzie to firmowy sklep w centrum miasta, czy budżetowy supermarket na obrzeżach – klimatyzacja Poznań (to idealna lokalizacja), może różnić się ceną. Najpopularniejsze klimatyzacje ścienne lub podsufitowe mogą kosztować równie dobrze 1000, jak i 4000 złotych. Droższy może być montaż wersji kanałowych, które mogą być warte nawet 6000 złotych. Porządny klimatyzator przypodłogowy to koszt około 2000 złotych. Warto rozważyć zakup specjalnych wersji przenośnych, które kosztują niewiele więcej, a mogą przydać się w całym domu czy mieszkaniu. 

 

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *