Co powinno znaleźć się w wyposażeniu małej łazienki?

Wybór produktów do aranżacji łazienki to zadanie wymagające skupienia uwagi przede wszystkim na aspekt praktyczny. Przy ograniczonej przestrzeni ważny jest każdy centymetr w wymiarze danego przedmiotu. Niewielką łazienkę można zaaranżować tak, aby była funkcjonalna  i estetyczna.

Komplet mebli do łazienki – jaki wybrać?

Podczas wyboru do łazienki szafki z umywalką warto sprawdzić na specyfikacji technicznej dokładne wymiary zestawu. Do niewielkich łazienek rekomendowane są modele o szerokości 60, 50, a nawet 45 cm. Nie bez znaczenia jest także głębokość mebli. Okazuje się, że dla wygodnej komunikacji w małej łazience 45 cm może być za dużo. Na rynku wyposażenia do łazienek można znaleźć ofertę na zestawy o głębokości 40-42 cm. Może to znacząco wpłynąć na wybór pozostałego wyposażenia np. rozmiaru i rodzaju kabiny prysznicowej. Brodziki kwadratowe w rozmiarze 80 x 80 cm zapewnią optymalny komfort przy porannym prysznicu, jednak zabiorą miejsce w przestrzeni łazienki. Aby ciąg komunikacyjny powiększyć, w ofercie znajdują się brodziki półokrągłe, które zwiększą miejsce w łazience. Gdy nie ma możliwości zamontowania wanny, z pomocą przychodzą modele brodzików z siedziskiem, które dostępne są w niewielkich rozmiarach, jak i większe asymetryczne 80 x 100 cm. Takie rozwiązanie sprawdzi się rewelacyjnie podczas kąpieli dla dzieci. Siedzisko może też posłużyć jako półka na kosmetyki.

W trakcie planowania zakupu wyposażenia do niewielkiej łazienki można zastanowić się, czy nie wybrać większej kabiny z brodzikiem, a tym samym zakupić mniejszy zestaw meblowy.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *