Co robić w przypadku utraty zęba?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utrata zęba wiąże się nie tylko z nieestetycznym brakiem, ale też z utratą funkcjonalności jamy ustnej. Brak jednego może spowodować przesuwanie się pozostałych, jak również kłopoty w spożywaniu stałych pokarmów. Zależnie od tego, gdzie i z jakiego powodu nastąpił ubytek, można zastosować różne sposoby jego wypełnienia. Jakie są te najczęściej wybierane i polecane przez dentystów i protetyków?

Działania, jakie można podjąć w przypadku braków w uzębieniu

W sytuacji, gdy dochodzi do utraty jednego z zębów stałych, należy niezwłocznie udać się do stomatologa lub wykwalifikowanego protetyka, którego ofertę znajdziemy np. na stronie: https://www.medessence.pl/stomatologia-mokotow/protetyk-warszawa/, w celu ustalenia sposobu wypełnienia ubytku. Jest to szczególnie ważne, aby zbadać przyczynę takiego stanu i nie dopuścić do ewentualnych powikłań lub wypadania kolejnych zębów.

Główną metodą może być zastosowanie implantu, który w określonych przypadkach może posłużyć nam nawet przez resztę życia. Dzięki niemu można spożywać pokarmy twarde i stałe, a jego funkcjonalność nie różni się od naturalnej funkcjonalności kości w jamie ustnej. Implanty zębowe osiągają jednak stosunkowo wysokie ceny, dlatego też kolejnym popularnym sposobem wypełniania luk zębowych jest most porcelanowy, opierający się bezpośrednio na oszlifowanych, sąsiednich zębach. Ta bardzo estetyczna i stosunkowo trwała metoda pozwala na szybkie zamaskowanie ubytku oraz bezproblemowe przywrócenie funkcji czynnościowej jamy ustnej. Warto pamiętać, że tylko regularne dbanie o stan swoich zębów pozwoli na cieszenie się pięknym uśmiechem w przyszłości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Cadillac – legendarny amerykański pojazd, którym możesz się w każdej chwili przejechać
Cadillac – legendarny amerykański pojazd, którym możesz się w każdej chwili przejechać
Cadillac jest marką, która wyróżnia Stany Zjednoczone  na międzynarodowej arenie motoryzacji. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem są to […]
Zalety kaloszy ocieplanych
Zalety kaloszy ocieplanych
Choć kalosze nie należą do obuwia, które nosimy na co dzień, to warto mieć w domu przynajmniej jedną parę. Nigdy […]
Zalety przesuwnych drzwi
Zalety przesuwnych drzwi
Klasyczne drzwi coraz częściej są zastępowane w domach i mieszkaniach modelami przesuwnymi. Takie rozwiązanie cenione jest między innymi za nietypowy […]