Co warto mieć przy sobie w każdej sytuacji?

Nie wszystko można przewidzieć, a już na pewno nie sytuacje bezpośrednio zagrażające naszemu zdrowiu i życiu. Chcąc zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich osób, warto posiadać pewne, drobne gadżety. Co dokładnie można przy sobie nosić?

Breloki ratownicze i z grupą krwi

Podstawową funkcją breloka jest łączenie ze sobą różnych kluczy – podpięte do niego są łatwiejsze do zlokalizowania w torebce, a także istnieje mniejsze ryzyko ich zgubienia. Może on jednak nawet uratować komuś życie. W jaki sposób?

Wystarczy zainwestować w specjalny brelok ratowniczy, który posiada formę niewielkiej saszetki. W niej umieszczone są m.in. maseczka z ustnikiem do sztucznego oddychania oraz chusteczki do dezynfekcji. Warte uwagi są też breloki z informacją o posiadanej grupie krwi. Takie gadżety można znaleźć np. tutaj http://www.medluk.pl/. Najlepiej przypiąć go np. do plecaka lub w innym widocznym miejscu. To również znakomity pomysł na prezent dla kogoś bliskiego.

Gaz pieprzowy lub… lakier do włosów

Chcąc czuć się bezpiecznie w każdej możliwej sytuacji, dobrze mieć też ze sobą gadżety służące ochronie osobistej. Niezastąpiony będzie tu choćby gaz pieprzowy, który w przypadku niespodziewanego ataku można wyjąć w celu szybkiego odstraszenia napastnika. Co, jeśli nie posiada się żadnego profesjonalnego środka? W awaryjnych sytuacjach można wykorzystać… kieszonkowy lakier do włosów. Rozpylenie go w kierunku przestępcy da chwilę czasu na ucieczkę. Takie akcesoria stanowią najlepsze możliwe zabezpieczenie, z nimi żaden samotny spacer nie będzie już wyzwaniem.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *