Przy jakiego typu sytuacjach, może być wskazana pomoc psychoterapeuty?

Jeszcze do niedawna korzystanie z pomocy psychologicznej z jednej strony kojarzone było z poważnymi zaburzeniami natury psychicznej, z drugiej zaś z nieradzeniem sobie w życiu. Osoby korzystające z pomocy psychiatry, psychologa czy psychoterapeuty, niezmiennie utrzymywały ten fakt w tajemnicy, w obawie przed społecznym napiętnowaniem. Na szczęście, czasy te powoli odchodzą w niepamięć a u Polaków rośnie coraz większa świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego dla codziennego funkcjonowania oraz ogólnego zdrowia. Wprost proporcjonalnie do rosnącej świadomości, zwiększa się również zainteresowanie korzystaniem z profesjonalnych form wsparcia psychicznego, szczególnie zaś psychoterapią.

Kiedy zgłosić się po pomoc?

Wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne kierowane jest z jednej strony do osób zmagających się z różnego rodzaju chorobami i zaburzeniami psychicznymi, takimi jak depresja, zaburzenia odżywiania czy nerwica. Kontakt z psychologiem lub psychoterpeutą, poza leczeniem farmakologicznym, w tych przypadkach niekiedy ma kluczowe znaczenie w procesie zdrowienia. Pomoc psychologiczna bardzo często niezbędna jest również osobom doświadczającym poważnych, niekiedy traumatycznych zmian w swoim życiu takich jak rozwód, śmierć współmałżonka czy utrata pracy. Dzięki pandemii, coraz więcej osób otworzyło się również na korzystanie z różnych usług przez internet, a jedną z coraz szybciej zyskujących na popularności jest psycholog online. Możliwość konsultacji z profesjonalistą bez konieczności wychodzenia z domu, w dyskretnej atmosferze własnego mieszkania sprawiła, że z form wsparcia psychologicznego korzysta coraz więcej osób na co dzień doświadczających silnego stresu, bezsenności czy obniżonego nastroju.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *