Co zrobić w przypadku awarii samochodu?

Awaria auta może się nam przydarzyć w najmniej spodziewanej sytuacji. Często tak właśnie bywa, że dochodzi do uszkodzenia auta w takim momencie lub w takim miejscu, że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia. Może to być na przykład awaria tuż przed wyjazdem na święta do rodziny, albo w czasie jazdy na autostradzie, gdzie nie jest możliwe holowanie. W przypadku takiej usterki powinniśmy jak najszybciej oddać auto do mechanika. Natomiast w razie niesprawności na autostradzie, konieczne jest szybkie wezwanie lawety.

Dzwonimy po holownik

Jeśli awaria nastąpi daleko od domu, a dodatkowo jesteśmy na ruchliwej i niebezpiecznej drodze, powinniśmy czym prędzej wezwać lawetę. Jeżeli mamy assistance samochodowe, nie zapłacimy za taką interwencję ani złotówki. Nie warto czekać bardzo długo na pomoc znajomego, ponieważ postój na drodze mocno obciążonej ruchem jest ryzykowny, a na autostradzie – nielegalny. Będziemy wtedy musieli zapłacić za naprawę auta, ale również otrzymamy mandat karny od policji autostradowej.

Holujemy samodzielnie

Gdy awaria zdarzyła się tuż pod naszym domem i musimy szybko przetransportować auto do mechanika, warto zrobić to samemu. Do tego celu może nam posłużyć drugie auto, do którego podepniemy przyczepę typu laweta. Przyczepy tego typu możemy obejrzeć na stronie https://lorries.pl/kategoria-produktu/przyczepy-lawety/. Po załadowaniu pojazdu pozostaje nam tylko dojechać do wybranego warsztatu. Jeżeli ktoś z naszych znajomych ma taką przyczepę, możemy też skorzystać z jego pomocy w trakcie awarii na drodze, jednak nie możemy być zbyt daleko od domu, ani na autostradzie.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *