Czego nie może zabraknąć na wigilijnym stole?

Wigilia to jedyny tak ciepły, pełny rodzinnej atmosfery oraz bliskości wieczór w roku. Jako dorośli często zapominamy o uroku tej magicznej nocy, skupiając się jedynie na pracochłonnych przygotowaniach. Postarajmy się zatem, by tym razem było nieco inaczej. Organizację uroczystej kolacji zacznijmy już teraz, by ostatnie dni przed Gwiazdką móc spędzić wraz z najbliższymi na wspólnym dekorowaniu domu i szykowaniu potraw. Pamiętajmy o wcześniejszym wypolerowaniu zastawy oraz sztućców. Może zadać także o sianko i opłatek, jeśli podtrzymujemy takie tradycje. 

Dekoracje, które nadadzą niesamowitego klimatu

Biały obrus, eleganckie talerze i lśniące sztućce to w czasie Wigilii trochę za mało. Wspaniałej atmosfery tej kolacji dadzą niewielkie akcenty ozdobne. Ciepłe światło świec sprawdzi się tu idealnie, jednak pamiętajmy, by nie kupować wersji zapachowych kolidujących z aromatem jedzenia. Poza tym doskonałym pomysłem będzie ustawienie kilku stroików bądź jednego dużego wieńca na środku stołu. Taki element wystroju możemy zrobić sami używając do tego celu gąbek florystycznych, gałązek świerku i bombek w kształcie sympatycznego grubaska przynoszącego prezenty, które dostaniemy na tej stronie internetowej https://bombkisklep.pl/16-bombki-choinkowe-mikolaje-ozdoby-choinkowe. Całość uzupełnią serwety. Najlepiej egzamin  zdadzą tkaninowe wersje, ale w sklepach kupimy także produkty papierowe świetnie naśladujące szlachetny materiał. Tak przystrojony stół sprawi, że Wigilia będzie jeszcze bardziej wyjątkowa.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *