Czym się kierować przy wyborze oświetlenia ogrodu?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele rozważań przy wyborze oświetlenia ogrodowego. Pierwszym z nich jest decyzja, czy chcesz światła aktywowane ruchem, czy nie. Jeśli tak, to będziesz mieć oszczędności energii, ponieważ tylko się włączyć, gdy ludzie przechodzą obok. Można również uzyskać takie, które odpalają się na zmrok i o świcie, lub możesz kupić światła zasilane energią słoneczną, które nie wymagają żadnego okablowania w ogóle, wystarczy umieścić je w słonecznym miejscu i będą ładować się w ciągu dnia.

Jeśli nie chcesz światła aktywowane ruchem, to co z jasnością? Jak dużo światła potrzebujesz? Istnieje wiele różnych typów żarówek dostępnych dla oświetlenia ogrodowego, takich jak żarówki żarowe, żarówki halogenowe, żarówki fluorescencyjne, żarówki LED i kompaktowe żarówki fluorescencyjne (CFL). Każdy typ oferuje inną ilość światła, dlatego ważne jest, aby wybrać mądrze, aby rośliny nie otrzymywały zbyt dużo lub zbyt mało światła.

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego oświetlenia ogrodowego do swojej przestrzeni:

Funkcjonalność

Chociaż możesz mieć pokusę, aby uzyskać najpiękniejsze możliwe światła, nie zawsze jest to najlepszy pomysł. Twój ogród nie ma ścian ani sufitów, więc jeśli masz dużą przestrzeń z wieloma różnymi obszarami, będziesz potrzebował świateł, które mogą oświetlić określone obszary bez marnowania zbyt wiele energii. Upewnij się, że każde światło ma swój własny przełącznik, abyś mógł je kontrolować oddzielnie od siebie. Jeśli wszystkie światła są podłączone i włączone jednocześnie, będą zużywać więcej energii niż to konieczne, co może prowadzić do wyższych rachunków za prąd i większej emisji dwutlenku węgla.

Dekoracja

Jeśli wykorzystujesz swój ogród jako element dekoracyjny, możesz chcieć zainstalować światła, które będą oddawać więcej niż jeden kolor. Można to zrobić za pomocą tradycyjnych lamp wiszących, które mają kolorowe filtry szklane lub za pomocą żarówek LED, które mogą zmieniać kolory. Możesz również rozważyć umieszczenie świateł w drzewach lub na słupach, tak aby oświetlały niebo i sprawiały, że będzie wyglądało jak gwieździsta noc.

Bezpieczeństwo

Ogrody to często ciemne miejsca, w których obcy mogą się ukrywać lub próbować wtargnąć. Aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie, wybierz oprawy emitujące światło podczerwone zamiast widzialnego światła białego.

Poszukując odpowiedniego oświetlenia ogrodowego, można z powodzeniem skorzystać ze strony https://elektrosalon.pl/oswietlenie-zewnetrzne.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Otwarcie działalności – jakie formalności należy spełnić, aby móc prowadzić biznes legalnie?
Otwarcie działalności – jakie formalności należy spełnić, aby móc prowadzić biznes legalnie?
Aby założyć własną działalność gospodarczą, należy spełnić określone warunki prawno- formalne. Dla wielu przedsiębiorców nawet najprostsze sprawy wydają się jednak […]
Co powinno znajdować się w kobiecej torebce
Co powinno znajdować się w kobiecej torebce
Damska torebka jest bez wątpienia bardzo modnym dodatkiem do każdej stylizacji. Jednak służy ona również do przenoszenia dokumentów oraz portfela. […]
Jak ćwiczyć i uprawiać sport za wyważoną i przystępną cenę?
Jak ćwiczyć i uprawiać sport za wyważoną i przystępną cenę?
Uprawianie sportu nie musi być drogie. Przystępne ceny na siłowniach zachęcają do skorzystania z oferty. W tym wypadku nie należy […]