Czy można udoskonalić izolację termiczną w istniejącym budynku?

Zewnętrzne ocieplenie budynków wykonane za pomocą styropianu lub wełny mineralnej jest bardzo trudne do udoskonalenia. W przypadku, gdy nasz dom jest już otynkowany, sprawa jest o tyle skomplikowana, że wymagałaby ponownego nakładania warstwy wykończeniowej, co bez wątpienia przyczyniłoby się do sporego wzrostu kosztów dodatkowego ocieplenia. Czy w związku z tym nie można nic zrobić, by poprawić parametry termoizolacyjne naszego domu?

Ocieplanie pomieszczeń od wewnątrz – czy warto?

Bardzo częstą praktyką w przypadku niemożności ocieplenia domu od zewnątrz jest zastosowanie ocieplenia ścian od wewnątrz. Wbrew pozorom technologia ta nie utrzymuje ciągłości termoizolacji i przyczynia się do powstawania sporych mostków termicznych. Pomimo dobrego docieplenia ścian problemem pozostaje motek na łączeniu stropu ze ścianą zewnętrzną. Aby go zlikwidować, należałoby zastosować zarówno ocieplenie na suficie, jak i dodatkową izolację na posadzce w pomieszczeniu będącemu na wyższej kondygnacji. Do tego celu można by wykorzystać np. technologię firmy Thermowhite (https://thermowhite.info/), która idealnie nadaje się właśnie do takich celów. Jest prosta w montażu i bardzo szybka. Umożliwia osiągnięcie bardzo dobrych efektów w całkiem korzystnej cenie.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *