Gdzie wykorzystuje się stoliki wibracyjne?

Stoły wibracyjne to jedne z najbardziej użytecznych urządzeń na placu budowy. Budowlańcy trudniący się pracą z kostką brukową, cementem, czy pustakami mają z nimi kontakt cały czas. Jest to sprzęt, który bez wątpienia najbardziej przydatny jest przy budowie lub dobudowie domu, przy układaniu kostki brukowej oraz przy wszystkich pracach, gdzie wykorzystywany jest beton. 

Podstawowe informacje i zadanie stolika wibracyjnego

Stolik wibracyjny służy do zagęszczania masy betonowej. Co więcej, współpracuje z formami, które służą do przygotowywania wyrobów małogabarytowych, jak i wielkogabarytowych. Formy przeznaczone są głównie do produkcji pustaków oraz kostki brukowej, mogą być wykonane z różnych materiałów, lecz najpopularniejszymi jest stal i silikon. Należy wiedzieć, że nie ma jednego standardowego wymiaru stolika wibracyjnego, a najczęściej spotykane rozmiary oscylują wśród wartości od 500 × 700 mm do 1000 × 2000 mm. Ważna jest również wysokość narzędzia, jednak tutaj standardową jest 600 mm. Sama moc stolika zależna jest od powierzchni blatu i obciążenia pionowego stołu. Według tych danych dobierana jest kolejno ilość elektrowibratorów. Zazwyczaj stoły zasilane są elektrycznie. 

Obowiązkowe narzędzie przy pracy budowlanej

Decydując się na budowę lub rozbudowę domu, warto kupić stolik wibracyjny. Wiadomo, że urządzenie będzie użyte więcej niż jeden raz, a kolejno będzie służyć przez lata. Jest ono przydatne, z tego względu, że w szybki i łatwy sposób pozwala zagęścić beton. Jednak decydując się na zakup, poleca się najpierw zapytać o zdanie specjalistów trudniących się tematem. Warto skorzystać z oferty sklep online Viateco, gdyż jest to nie tylko punkt sprzedaży, ale także centrum doradztwa dotyczącego danego oprzyrządowania. Specjaliści pomogą wybrać niezbędne narzędzia, nie tylko pomagające przy budowie domu, ale również przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej ukierunkowanej na budownictwo, czy zwykłej wymiany sprzętów na nowe.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − 15 =