Czy nieużywane auto trzeba od razu złomować?

Stare samochody często stanowią problem w naszym rodzinnym budżecie i gospodarstwie domowym. Zajmują miejsce pod domem czy blokiem, podczas gdy już dawno zdążyliśmy zakupić nowe auto. Jeszcze gorzej sytuacja przedstawia się wtedy, kiedy posiadany przez nas samochód jest starej daty.

Pół biedy, jeżeli mamy klasyka, jak Fiat 125P, czy popularny maluch. Takie samochody często bywają poszukiwane przez fanów motoryzacji i może okazać się, że nawet takim pojeździe zarobimy.

Gorzej jednak, gdy posiadamy auto, którego nikt nie chce kupić. Wystawienie go na portalu aukcyjnym czy ogłoszeniowym może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, a sam samochód czekać na nowego właściciela nawet kilkanaście miesięcy.

Wtedy same koszty wystawienia oferty mogą przewyższyć ewentualny zysk ze sprzedaży, a nie jest powiedziane też, że klient będzie chciał od razu kupić nasze auto, jeśli zobaczy, że nie jest ono w idealnym stanie. W razie problemów potencjalny kupiec może próbować zbijać cenę, co będzie dla nas nieopłacalne, bądź też całkowicie zrezygnuje z zakupu.

Złomowanie nieużywanego samochodu – czy warto?

Pamiętajmy też, że nawet za auto, którego nie używamy, musimy corocznie opłacać ubezpieczenie OC. Jego koszt może wynosić nawet kilkaset złotych. Oczywiście, jeżeli nie chcemy, to nie musimy koniecznie pozbywać się naszego samochodu, ale takie obciążenie dla naszego budżetu jest niepotrzebne, jeśli pojazd stoi nieużywany.

W takim wypadku dobrym rozwiązaniem będzie skup samochodów za gotówkę, gdzie bez problemu spieniężymy nasze auto, pozbywając się zarazem kłopotu z jego utrzymaniem.

Można też zezłomować pojazd. Ze szczegółami dotyczącymi tego procesu można zapoznać się na https://www.auto-kurek.pl/uslugi/zlomowanie-aut/.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × trzy =