Obudowy plastikowe – do czego służą?

W elektryce i elektronice bardzo ważne jest, by urządzenia były odpowiednio chronione. Jest to ważne przynajmniej z kilku powodów. Przede wszystkim dla bezpieczeństwa. Wiele układów elektronicznych zasilanych jest napięciem sieciowym 230 V, które jest śmiertelnie niebezpieczne. Dotknięcie elementów będących pod wpływem takiego potencjału może zakończyć się dotkliwym w skutkach porażeniem. Bardzo ważne jest też, by urządzenie nie było wystawione na wpływ wody oraz wilgoci. Ostatecznie znaczenie mają też względy estetyczne.

Domowe urządzenia elektroniczne

Plastikowe obudowy do elektroniki wykorzystywane są przede wszystkim we wszystkich urządzeniach domowych. Najbardziej oczywistym przykładem jest zasilacz do telefonu komórkowego, który z pewnością posiada dziś każdy z nas. Tu głównymi zaletami plastikowych obudów jest estetyka, a także dobra izolacja od wysokiego napięcia sieciowego. Kwestie wody i wilgoci są drugorzędne, ponieważ ładowarki i zasilacze są przeznaczone tylko do pracy wewnątrz budynków.

Instalacje zewnętrzne

Obudowy plastikowe będą jednak dobre również do wykorzystania na zewnątrz. Tu jednak potrzebne są ich specjalne odmiany, które posiadają uszczelnienie zapobiegające przedostawaniu się do środka wilgoci oraz wody deszczowej. Na stronie https://www.maszczyk.pl/produkty/obudowy.html możemy obejrzeć różne rodzaju takich obudów plastikowych. Dzięki nim możliwe jest wykonanie np. instalacji elektrycznej w ogrodzie, albo umieszczenie wewnątrz wzmacniacza antenowego, który musi zostać zainstalowany na dachu budynku.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *