Czy warto przeznaczyć mieszkanie na wynajem?

O tym, czy przeznaczenie mieszkania na wynajem jest dobrym pomysłem, decyduje cały szereg powodów. Zwrot z tego typu inwestycji nie jest realny do osiągnięcia w krótkim czasie. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku posiadania wolnego lokalu, który można przeznaczyć właśnie na wynajem.

Stan mieszkania

O tym, czy mieszkanie ma szansę zaistnieć na rynku nieruchomości przeznaczonych na wynajem, decyduje kilka czynników. Ważna jest przede wszystkim jego lokalizacja, budownictwo, w jakim się znajduje oraz wyposażenie i ogólny stan lokum. Najkorzystniejszym rozwiązaniem zarówno dla wynajmującego, jak i dla najemcy, jest posiadanie w pełni wyposażonego lokalu. Powinny znaleźć się w nim meble oraz sprzęt AGD. Zwykle nie jest konieczne posiadanie sprzętu RTV. Stan wyposażenia powinien być wystarczająco dobry, aby możliwe było bezpieczne korzystanie z niego. Nie jest konieczne dokonywanie zakupu sprzętów o wysokiej jakości i cenie, gdyż częste zmiany właścicieli mogą powodować szybkie ich niszczenie oraz psucie.

Generowanie zysków

Zanim mieszkanie zostanie wynajęte, należy dokonać wstępnej kalkulacji zysków. Podatek, czynsz, opłaty za media. Konieczne jest ustalenie kwoty, jaką „na rękę” osiągnie właściciel z najmu. Procedura ta ujawni tak, naprawdę rzeczywisty przychód z najmu i pomoże zdecydować o jego oddaniu w obce ręce. Zdarza się, że kwota, którą płacą najemcy stanowi dwukrotność tego, co w rzeczywistości otrzymuje dla siebie wynajmujący. W celu ustalenia kwoty, zgodnej z aktualną sytuacją na rynku można skorzystać z ogłoszeń zamieszczanych w Internecie lub z usług biura zajmującego się wynajmami. Na stronie http://remax-gold.pl/biuro-nieruchomosci/siemianowice-slaskie można uzyskać wszelkie informacje na temat wynajmu lokali, a także skorzystać z pomocy podczas pierwszej transakcji związanej z wynajmem mieszkania.

Realność planów

O tym, czy plany związane z wynajmem okażą się dobrym pomysłem, decyduje zwykle lokalizacja lokalu. W każdym mieście znajdują się mieszkania do wynajęcie Chorzów, czy też Warszawa oferują ich bardzo dużo. Wielkość miasta nie ma znaczenia, ważny jest aktualny popyt. Czasami lepszym rozwiązaniem jest posiadanie lokalu w mniejszym mieście o małej liczbie mieszkań do wynajęcia, niż w większym, gdzie ofert tego typu jest na pęczki.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście − jeden =