Czym są bramy szybkobieżne i gdzie się je stosuje?

W wielu gałęziach przemysłu stosuje się specjalne bramy szybkobieżne, charakteryzujące się ponadprzeciętną prędkością otwierania, a także sporą izolacyjnością cieplną. Są to najczęściej konstrukcje rolowane wykonane z PCV, wyposażone w fotokomórki odpowiedzialne za ich automatyczne zamykanie i otwieranie. Ich wyróżnikiem jest też elastyczna krawędź dolna. Bramy szybkobieżne oferuje m.in. firma https://www.kolbud.pl.

Element zwiększający komfort pracowników

Stosowanie bram szybkobieżnych z napędem pozwala nie tylko w znacznym stopniu zoptymalizować procesy zakładowe (niemal całkowita eliminacja przerw w pracy), ale również zmniejszyć ubytki energii cieplnej i zmaksymalizować bezpieczeństwo pracowników. Tego typu konstrukcje montuje się przeważnie między dwoma pomieszczeniami przemysłowymi, a niekiedy i na zewnątrz budynków. Najczęściej można je zobaczyć w centrach logistycznych i spedycyjnych, magazynach oraz halach produkcyjnych. Ogólnie mówiąc wszędzie tam, gdzie występuje wyjątkowo duża częstotliwość ruchu.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + jeden =