Jakich urządzeń używają korporacje?

W korporacjach pracuje dziś coraz więcej ludzi. Kuszą nas duże zarobki i brak pracy fizycznej. Wszystko sprowadza się do siedzenia w biurze i angażowania swojego umysłu. Jeśli byliśmy kiedyś na zebraniu zakładowym, gdzie dyrektor bądź prezes firmy omawiał jakieś kluczowe zagadnienia, zapewne wykorzystywał w tym celu nowoczesny sprzęt.

Sala konferencyjna

Wyposażenie wyżej wymienionego pomieszczenia nie może ograniczać się dziś tylko do dużego stołu, przy którym zasiąść mogą w razie potrzeby wszyscy pracownicy. By dobrze przedstawić im zagadnienia związane z danym spotkaniem zakładowym, przydadzą się także nowoczesne sprzęty, takie jak tablice interaktywne. Współpracują z rzutnikiem umieszczonym na drugim końcu sali oraz komputerem, który kontroluje osoba prowadząca prezentację bądź szkolenie.

Na planszy wyświetlane są różne multimedia, ale co ciekawe, prowadzący ma możliwość prowadzenia interakcji z nimi. Może na przykład, po zatrzymaniu prezentacji, narysować coś na tablicy za pomocą wirtualnej kredy. Dane są przekazywane do komputera, który przetwarza je i nakłada na wyświetlany obraz.

Monitoring giełdowy

Jeśli byliśmy kiedyś w firmie, która zajmuje się monitoringiem zdarzeń na giełdzie, lub widzieliśmy w telewizji materiały nagrane w takiej korporacji, zapewne naszą uwagę przykuły ogromne ekrany. Otóż monitory wielkoformatowe 4K są absolutnie niezbędne do wykonywania powyższych zadań. Pozwalają na bardzo szybkie zapoznanie się z dużą liczbą parametrów, a ich łączenie w pary, czwórki bądź większe ilości sprawia, że można obsadzić nimi nawet całą ścianę.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście + dziewięć =