Czym zajmuje się architekt krajobrazu?

Architekt krajobrazu jest zawodem, który zajmuje się bardzo szeroką dziedziną działalności związanej z projektowaniem lub ochroną terenu. Do jego zadań należy między innymi ochrona zasobów naturalnych oraz ich przywracanie do ponownego użytku, minimalizowanie szkód powstałych w krajobrazie, a wywołanych działalnością człowieka, czy ochrona parków narodowych i zwierząt w nich mieszkających. Jednak to wciąż nie wszystkie zadania, które wchodzą w skład tego zawodu, bowiem ma on również zastosowania typowo komercyjne.

Aranżacja przestrzeni zielonej

Do zadań takiego architekta należy także projektowanie ogrodów na zlecenie prywatnych inwestorów, a także innych terenów zielonych, np. dla miast i wsi. Jego pomoc jest najlepszych sposobem na zmianę ogrodu w dzieło sztuki, bowiem dobrze wie, jak się do tego zabrać. To jedno z głównych zadań, którymi zajmuje się komercyjna architektura krajobrazu Warszawa jest miastem, w którym funkcjonuje bardzo wielu takich architektów, potrafiących stworzyć naprawdę piękną, zieloną przestrzeń.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × jeden =