Dlaczego ważna jest pomoc psychologiczna i psychiatryczna

Pomoc psychologiczna, a zwłaszcza psychiatryczna wciąż stanowi w społeczeństwie temat tabu, a osoby z niej korzystające nierzadko ulegają zjawisku stygmatyzacji. Tymczasem organizm to psychofizyczna całość, w której psychika pełni równie ważną funkcję jak serce czy nerki. W związku z tym korzystanie z usług psychologa powinno być traktowane podobnie jak konsultacja kardiologiczna czy ortopedyczna. Różnice w postrzeganiu tego zjawiska wynikają także z dysproporcji między miastem a wsią. Pomoc psychologiczna w Warszawie jest bardziej powszechna niż w małych miejscowościach. Niezależnie od tego warto edukować społeczeństwo i wskazywać na korzyści, jakie płyną z profesjonalnej pomocy.

W trosce o zdrowie psychiczne

Pomoc psychologiczna i psychiatryczna jest skuteczna wtedy, gdy pacjent ma do czynienia ze specjalistą posiadającym odpowiednie kompetencje do pracy z drugim człowiekiem. Poszukując lekarza, warto zatem sięgać po sprawdzone i rzetelne źródła oraz bazy danych. Oprócz małych, prywatnych gabinetów lub tych dostępnych w przychodniach wymienić można również sieć klinik psychologiczno-psychiatrycznych takich jak np.: https://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/. Wracając do korzyści, jakie przynosi rzetelna pomoc, należy podkreślić możliwość powrotu do równowagi psychicznej, wypracowanie sposobów radzenia sobie w sytuacjach stresujących, znalezienia oparcia psychicznego i możliwość podzielenia się z kimś własnymi przeżyciami. Zaletą specjalistycznej pomocy psychiatrycznej jest również podjęcie leczenia farmakologicznego chorób psychicznych.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 3 =