Kupujemy naszemu dziecku pierwszą deskę snowboardową

Specjaliści są zdania, że już dziecko w wieku około pięciu lat może z powodzeniem próbować swoich sił w snowboardzie. Konieczne jest jednak zakupienie odpowiedniej deski, dostosowanej do wagi i wzrostu malucha. Musi to być model odznaczający się dużą wytrzymałością i wyposażony w funkcjonalne mocowanie. Taką konstrukcję znajdziemy w każdym sklepie sportowym, który posiada też w ofercie m.in. kurtki, buty, kaski, bieliznę i spodnie snowboardowe męskie i damskie.

Rozsądny wybór to gwarancja bezpieczeństwa naszego malucha

W przypadku małych dzieci najbardziej optymalnym wyborem są deski snowboardowe typu all mountain, ponieważ łatwo się je prowadzi, a jednocześnie nie są zbyt drogie – najtańsze modele wraz z wiązaniami kosztują nie więcej niż 300-400 zł. Kluczowe znaczenie mają takie parametry, jak długość, szerokość, waga i elastyczność konstrukcji. Jeśli chodzi o długość, to dla początkujących maluchów zaleca się deski, które postawione pionowo na podłodze sięgają im maksymalnie do brody. Uwzględnić trzeba też koniecznie wagę użytkownika, odejmując od niej 20 kg i dodając liczbę 100. W ten sposób uzyskujemy bowiem wartość oznaczającą idealną długość deski. Z kolei pożądana szerokość jest ustalana głównie na podstawie wielkości buta – ustawiamy go w poprzek na wysokości wiązania i sprawdzamy, czy czubek oraz pięta znajdują się w granicach konstrukcji. Jeśli tak, to ma ona właściwą szerokość. Deski snowboardowe dla dzieci muszą też być dostatecznie elastyczne i lekkie, tak aby ich przenoszenie nie stanowiło większego problemu, a sama jazda zanadto nie męczyła. Pamiętajmy bowiem o tym, że twarde deski są znacznie mniej pobłażliwe dla amatorów i bardziej wymagające w prowadzeniu. 

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × dwa =