Dress code w biznesie – co możemy o nim powiedzieć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

„Kiedyś to było…” – wszyscy w biurze nosili garnitury, ale teraz jest teraz i szczęśliwie w rękach pracowników znalazły się wolność i swoboda, w połączeniu z komfortem.

Nieszablonowość

Nie ma jednego dress code’u, który dotyczyłby większości firm. W rzeczywistości niektóre firmy mają więcej niż jeden dress code w zależności od sytuacji lub roli, czy stanowiska w firmie. Obecnie powstaje również coraz więcej firm, które zasad dress code’u nie respektują praktycznie w ogóle.

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę, że istnieje różnica między swobodnym piątkiem w pracy a dniem rozmowy kwalifikacyjnej w kancelarii prawnej lub banku. A nawet w obrębie firmy mogą istnieć różne dress code’y dla różnych działów lub zespołów.

Świadomość powodu

Ale co to oznacza dla Ciebie? Oznacza to, że zawsze powinieneś być świadomy tego, w jakim wydarzeniu bierzesz udział, gdy próbujesz zdecydować, w co się ubrać. To pomoże Ci upewnić się, że jesteś ubrany odpowiednio do powodu, dla którego wychodzisz tego dnia na zewnątrz – czy jest to rozmowa kwalifikacyjna, czy po prostu lunch z przyjaciółmi – https://nataliapenar.com/dress-code-w-biznesie/!

Jednak zgodnie z definicją…

Warto jednak wiedzieć, że dress code to zbiór zasad, które określają odpowiedni strój dla pracowników w danym miejscu zatrudnienia. Dress code może być ustalony przez właściciela organizacji, menedżera lub przełożonego i zazwyczaj jest egzekwowany przez wyznaczony dział.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sposoby na bezpieczne przewożenie rowerów
Sposoby na bezpieczne przewożenie rowerów
Kierowca, który chce przewieźć rower samochodem może skorzystać z kilku opcji. Polskie prawo dopuszcza bowiem możliwość przewożenia go na dachu, […]
Taras drewniany czy betonowy – co lepsze?
Taras drewniany czy betonowy – co lepsze?
Taras to idealne miejsce na relaks, wypicie porannej kawy czy zabawę z dzieciakami. Aby jednak dobrze spełniał swoje zadanie, musi […]
Stal ciągniona – jakie ma zalety i zastosowanie?
Stal ciągniona – jakie ma zalety i zastosowanie?
Stal jest wytrzymałym materiałem, z którego można wytwarzać różnorodne produkty za pomocą kilku metod. Jedną z nich jest tzw. ciągnienie, […]