Usuwanie makijażu permanentnego – jakie są sposoby?

Makijaż permanentny jest półtrwałym tatuażem wykonywanym za pomocą igieł.  Być może zastanawiasz się, czy istnieją sposoby na pozbycie się makijażu permanentnego. Odpowiedź brzmi: tak! Istnieje kilka opcji, których możesz użyć, aby usunąć makijaż permanentny.

Usuwanie laserowe

Usuwanie laserowe jest najbardziej skuteczną metodą usuwania makijażu permanentnego. Wykorzystuje wiązkę laserową do rozbicia pigmentu w skórze i spowodowania jego zaniku w czasie. Proces ten może trwać do sześciu miesięcy, ale będzie działać. Ważne jest, aby pamiętać, że usuwanie laserowe nie jest niedrogą procedurą, co czyni ją opcją tylko dla osób, które mają duży obszar pokryty przez ich tatuaż lub które nie mają nic przeciwko wydawaniu pieniędzy na to.

Jeśli chcesz skorzystać z takiego rozwiązania, to koniecznie sprawdź stronę: https://estetichouse.pl/usuwanie-makijazu-permanentnego/.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne to kolejna opcja usuwania makijażu permanentnego. Proces ten polega na zastosowaniu roztworu kwasu bezpośrednio na skórę i pozwalając mu siedzieć przez kilka minut przed spłukaniem go wodą i roztworem neutralizującym. Metoda ta nie ma skutków ubocznych, o ile stosujesz odpowiednie środki ostrożności i przestrzegasz instrukcji podczas samodzielnego wykonywania peelingu w domu. Może być stosowany na małych obszarach lub dużych, w zależności od tego, ile sesji trzeba przed widząc wyniki i ile czasu chcesz spędzić robi tego typu leczenia.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *