Do czego może się przydać digitalizacja obiektów i budynków?

Większa znajomość dzieł sztuki

Dzieła sztuki wykonane przez dawnych artystów wymagają szczególnego traktowania. Nieodpowiednie obchodzenie się z nimi może doprowadzić do ich uszkodzenia i zniszczenia. Ze względu na stosowane środki ostrożności dostęp do tego rodzaju obiektów jest zwykle utrudniony. To sprawia, że wiele osób rezygnuje z odwiedzania muzeów. Rozwiązaniem tego problemu jest digitalizacja dzieł sztuki. Firmy takie jak Art Real dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń dokonują niezwykle szczegółowej, cyfrowej archiwizacji zabytków. Dzięki temu obiekty te mogą być prezentowane na stronie internetowej muzeum w postaci panoramicznych zdjęć o dużej rozdzielczości lub modeli, które można obracać o 360 stopni. Dzięki temu miłośnicy sztuki mogą oglądać najcenniejsze zabytki bez wychodzenia z domu.

Wsparcie dla konserwatorów

Digitalizacja sprawdza się również w przypadku zabytkowych budynków, takich jak kościoły, czy też różnego rodzaju perełki architektoniczne. Firmy zajmujące się świadczeniem tego rodzaju usług przy pomocy dronów wyposażonych w kamerę lub aparat tworzą dokumentację cyfrową, która jest ogromnym wsparciem dla konserwatorów i osób zajmujących się renowacją zabytków. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy tego rodzaju obiekt ulegnie uszkodzeniu np. wskutek pożaru lub zalania. Po podstawie szczegółowych modeli cyfrowych możliwe jest precyzyjne odtworzenie wyglądu budynku. Szczegółowe informacje na temat digitalizacji znaleźć można na stronie https://artreal.pl/uslugi/. Sporządzanie cyfrowej dokumentacji to niezwykle ciekawa usługa, wykorzystująca najnowocześniejsze technologie w szczytnym celu.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 5 =