Jakie łóżeczko kupić dziecku?

Wielu rodziców tuż przed narodzinami dziecka zastanawia się, jakie łóżeczko będzie najlepsze dla ich pociechy. Jest kilka ważnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy jego wyborze. 

Jakie cechy powinno mieć łóżeczko, by jak najlepiej spełniało swoją funkcję?

Po pierwsze powinniśmy kierować się naszymi oczekiwaniami w stosunku do tegoż mebla. Biorąc pod uwagę trudy kobiety, dochodzącej do siebie po porodzie, ważne jest, aby łóżeczko miało odpowiednio wysoko umieszczony najwyższy poziom lub opuszczany bok. Ułatwi to mamie ułożenie pociechy w łóżeczku bez zbytniego schylania się i obciążania mięśni.

Kolejnym aspektem jest to, czy chcemy, aby dziecko jak najwcześniej usypiało samo w łóżeczku. Do tego celu przydatna może okazać się możliwość kołysania dziecka. Producenci, aby stanąć na wysokości zadania oferują całą gamę łóżeczek z wbudowanymi lub zdejmowanymi płozami. Można tym sposobem zaoszczędzić na kupnie kolejnego mebla, a mianowicie kołyski, które zazwyczaj są malutkie i służą maluszkom do ok. 6 miesiąca życia. Natomiast, jeśli oczekujemy, że łóżeczko dziecięce pozostanie z nami na dłużej, warto zainwestować w takie, które można przekształcić łóżko dla kilkulatka. 

Oczekiwania są naprawdę różne, ale i na to znajdzie się rada. Na rynku już teraz dostępne są warianty oferujące „combo”: 3,4, a nawet 7 w 1, tak jak tu:  https://tweeto.pl/. Dzięki temu możemy mieć łóżeczko o regulowanym rozmiarze, z możliwością kołysania, a w dalszej perspektywie przekształcenia go w łóżko dla starszaka lub biurko z „krzesełkami”. Dodatkowo istnieje możliwość zrobienia z niego dwóch mebli. 

Oferta sklepów jest tak szeroka, że zadowoli nawet najbardziej wymagających. 

Łóżeczko dziecięce – co jeszcze powinno zwrócić naszą uwagę?

Poza niezwykle ważną funkcjonalnością, należy zwrócić uwagę na wykonanie łóżeczka. Materiały, z których zrobiono łóżeczko dziecięce powinny posiadać atesty zapewniające bezpieczeństwo dla najmłodszych. Należy szczególny nacisk położyć na farbę, którą jest pomalowane, czy nie jest ona toksyczna. Ponadto łóżko dla malca musi być solidne, by nie trzeszczało, budząc malucha ze snu i przysparzając rodzicom nieprzespanych nocy.

Jeśli łóżeczko dziecięce spełnia wymogi bezpieczeństwa i nasze oczekiwania, co do funkcjonalności, pozostaje tylko wybór koloru, a tych jest na prawdę wiele. Biorąc pod uwagę szereg ważnych cech, które powinno posiadać łóżeczko dla maluszka, nie powinno odkładać się jego wyboru na ostatnią chwilę, a decyzja o zakupie konkretnego modelu powinna być przemyślana.

 

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 15 =