Jak zadbać o estetyczny wygląd elewacji budynku?

Estetyczny wygląd budynku dla każdego będzie oznaczał coś innego. Niektórzy wolą minimalistyczne, nowoczesne bryły bez dodatkowych ozdób na fasadzie, miłośnicy stylu klasycznego natomiast preferują odrobinę dekoracyjnych elementów, które sprawiają, że dom wygląda jak przedwojenna kamienica. Gzymsy, fryzy, pilastry i lizeny są charakterystyczne również dla estetyki architektury Wysp Brytyjskich. Co zrobić, by nasz budynek wyglądał równie atrakcyjnie, jak zabudowa starego Gdańska czy też centralnego Londynu?

Sztukateria za niewielkie pieniądze

Ktoś, kto nie miał wcześniej do czynienia z budownictwem, może pomyśleć, że wykonanie zdobień na elewacji jest bardzo trudne. Rzeczywistość na szczęście wygląda inaczej. Wspaniałe ramy okalające otwory okienne, piękne bonie, gzymsy rozdzielające poszczególne piętra zazwyczaj powstają na bazie sztukaterii styropianowych lub gipsowych. Pojedyncze części dekoracyjne tego typu nie są drogie, a odpowiednie ich ułożenie może dać naprawdę spektakularne efekty. Na witrynie internetowej https://www.styrostyl.pl/sztukateria-elewacyjna-12 przeczytamy o różnych wersjach sztukaterii elewacyjnej, które kupimy na tej samej stronie. Możemy być pewni, że tak ozdobiony budynek będzie bardzo stylowy.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *