Jak chronić najmłodszych przed zbyt dużym upałem?

Wysokie temperatury potrafią dać w kość. Szczególnie narażone na ich negatywny wpływ są dzieci. Jak zapewnić pociechom bezpieczeństwo podczas upałów i jak nie dopuścić do udaru słonecznego? Znając kilka podstawowych zasad, możemy zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo podczas zabawy czy spaceru w upalny dzień.

Niebezpieczne słońce

Przede wszystkim należy pamiętać o podawaniu odpowiedniej ilości płynów, najlepiej wody. Zapominając o nawodnieniu, narażamy maluszka na odwodnienie. Delikatna skóra dziecka jest też bardziej podatna na oparzenia słoneczne. Konieczne jest zapewnienie pociechom ochrony w postaci kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Najodpowiedniejszy będzie filtr SPF 50. Krem taki należy zaaplikować około 20 minut przed wyjściem na słońce, a później co dwie godziny, lub na przykład po każdym wyjściu z wody. Ważny jest też wybór odpowiedniego nakrycia głowy, na przykład w sklepie https://pupill.pl/czapki-na-lato. Czapka, kapelusz lub chusta ograniczy ryzyko przegrzania organizmu i wystąpienia udaru cieplnego, ochroni głowę i kark. Ubranko dla dziecka powinno być wykonane z przewiewnych materiałów, co również pozwoli uniknąć przegrzania. Ważne by maluch nie przebywał w pełnym słońcu w godzinach południowych. Lepiej przeczekać ten czas i na spacer czy na plażę wyjść po południu, kiedy aktywność słońca nie jest już tak wysoka i pozwala na bezpieczną zabawę. Stosując się do tych reguł, unikniemy negatywnego wpływu wysokich temperatur na nasze dziecko, a wakacje nie zamienią się w horror.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *