Jak można zostać profesjonalnym coachem?

Wiele osób sądzi, że świetnie sprawdziłoby się w roli coacha. Wniosek ten wysuwają na podstawie własnych doświadczeń, interakcji społecznych i tekstów naukowych lub popularnonaukowych. To, co powszechnie rozumiemy przez pojęcie „coaching” niewiele zwykle ma się do rzeczywistości. Przede wszystkim specjalista powinien ukończyć określoną ścieżkę dydaktyczną potwierdzoną dyplomem lub odpowiednim certyfikatem. Wtedy dopiero może mówić o sobie coach. Powstaje zatem pytanie, jak można nim zostać? Czy to w ogóle jest proste?

Dla chcącego nic trudnego

Tak jak w przypadku każdego zawodu, także w przypadku profesji coacha potrzebna jest odpowiednia ścieżka kształcenia. Dostępne są już studia w tym kierunku, zarówno jednolite, niejednolite, jak i podyplomowe. To oznacza, że w wymarzonym kierunku można kształcić się na wybranym uniwersytecie, który taką ścieżkę rozwoju posiada w swojej ofercie. To jednak nie wszystko. Można udać się na specjalny kurs, który przygotowuje do zawodu albo szkoły coachów. Aby jednak nie stracić pieniędzy, warto sprawdzić kwalifikacje pedagogów, jak i możliwość uzyskania certyfikatu. Taki program w swojej ofercie posiada szkoła, której oferta dostępna jest pod poniższym adresem internetowym https://meritum-coaching.pl/. Posiada ona międzynarodową akredytację jakości przyznawaną najlepszym ośrodkom szkoleniowym. Program zajęć kompleksowo przygotowuje do prowadzenia własnej praktyki i rzetelnego wspomagania klientów w ich drodze po sukces lub inne wyznaczone cele zawodowe i prywatne.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *