Jak wyciągnąć zapieczony wtryskiwacz?

Wtryskiwacze to elementy stosowane w silnikach diesla, odpowiedzialne za podawanie dawki paliwa pod odpowiednim ciśnieniem do komory spalania. W przypadku nieprawidłowej pracy wtryskiwaczy niezbędna jest ich wymiana. Przed założeniem nowego elementu konieczny jest demontaż starego, co może nastręczać wielu problemów.

Problem zapieczonego wtrysku

Ich źródłem jest woda, która po dostaniu się pod pokrywę głowicy, trafia do gniazda wtryskiwaczy. Pod wpływem wody dochodzi do stopniowej korozji stalowej obudowy i wgryzania się wtryskiwaczy w aluminiową głowicę. W efekcie po odkręceniu nakrętki mocującej dochodzi do zapieczenia się wtrysku i braku możliwości jego usunięcia z gniazda. Najprostszym sposobem na wyciągnięcie zapieczonych elementów jest skorzystanie z usług specjalistów.

Specjalistyczny sprzęt do wyciągania wtryskiwaczy

Firmy, takie jak https://urwana-swieca-zarowa.com.pl/oferta/wyciaganie-wtryskiwaczy/ podczas pracy wykorzystują specjalistyczny sprzęt. Zastosowanie urządzeń udarowych wykorzystujących siły tętniące umożliwia szybkie i skuteczne rozbijanie połączeń oraz zgorzeli korozyjnych. Duża energia uderzenia sięgająca 7J ścina ogniska korozji, co pozwala wyjąć z gniazda zapieczony wtryskiwacz bez uszkadzania głowicy. Takie działanie znacząco zmniejsza koszty prowadzonych napraw.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *