Jakie pojazdy można sprowadzić ze Stanów Zjednoczonych?

Klasyka i luksus

Import samochodów ze Stanów Zjednoczonych cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Pomimo kosztów transportu, akcyzy, cła, czy podatku VAT, sprowadzanie aut z rynku amerykańskiego może być opłacalne. Opłacalność tego rodzaju biznesu w dużej mierze uzależniona jest od rodzaju importowanych pojazdów.

Wielu handlarzy na rynku amerykańskim poszukuje przede wszystkim klasyków, najlepiej takich, które mają niewielkie uszkodzenia. Takich pojazdów w Stanach Zjednoczonych jest stosunkowo dużo, dlatego nie przedstawiają one tam zbyt dużej wartości. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Europie.

Na starym kontynencie amerykańskie klasyki nadal są rzadkością, dlatego odpowiednio odrestaurowane natychmiast zyskują ogromną wartość i można je sprzedać z dużą nadwyżką. Według specjalistów opłacalny jest również import do kraju pojazdów luksusowych. Ceny samochodów luksusowych w Stanach Zjednoczonych są zdecydowanie niższe niż ceny tych samych aut w Europie. Sprowadzanie takich modeli może więc być znakomitym sposobem na biznes.

Należy także pamiętać, że im wyższa cena samochodu, tym mniej odczuwalne i zauważalne stają się koszty jego przywiezienia do kraju. Import pojazdów z górnej półki jest opłacalny również dlatego, że łatwo je sprzedać. Wynika to z tego, że modele produkowane na rynek amerykański mają często ładniejszy wygląd i bogatsze wyposażenie od swych europejskich odpowiedników, dlatego są one łakomym kąskiem dla Europejczyków.

Oczywiście żeby zarabiać na imporcie luksusowych modeli trzeba dysponować ogromną ilością środków finansowych, które można przeznaczyć na zakup takich aut. Okazuje się jednak, że również osoby, które nie mają dużego kapitału, mogą osiągać zyski na sprowadzaniu samochodów ze Stanów Zjednoczonych. Żeby to zrobić, trzeba ściągać kilkuletnie rozbite samochody z USA. Amerykanie są na tyle bogaci, że stać ich na kupowanie nowych samochodów co trzy, cztery lata. Kilkuletnie auta uważane są przez nich za stare.

Jeżeli dodatkowo kilkuletni samochód miał nawet niewielką kolizję drogową, nie przedstawia on dla przeciętnego Amerykanina zbyt dużej wartości, dlatego będzie chciał się go jak najszybciej pozbyć. Wszystko to sprawia, że uszkodzone auta z USA kosztują naprawdę niewiele. Nawet po doliczeniu wszelkiego rodzaju opłat i kosztów transportu, import takich samochodów do Polski i sprzedaż na rodzimym rynku może być opłacalna.

W związku z tym, że póki co niewielu handlarzy decyduje się na ściąganie samochodów z Ameryki, ilość ciekawych modeli, które można kupić za niewielkie pieniądze, jest naprawdę duża. Sprowadzanie aut z USA może więc być skuteczną alternatywą dla importu z Europy Zachodniej.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 3 =