Jak pomóc naszemu psu podczas upałów?

Upały dają się we znaki każdemu. Nie tylko ludziom, ale również zwierzętom. Doskonale wiedzą o tym właściciele psów, które w trakcie upałów tracą chęci do zabawy, częściej zieją i dyszą oraz nie podejmują praktycznie żadnej większej aktywności. Jak pomóc swoim pupilom, aby wysokie temperatury były dla nich znośniejsze? Można zastanowić się nad strzyżeniem psów, jeżeli sierść naszego pupila na to pozwala. Pozbawiony długiej, gęstej sierści pies, z pewnością lepiej będzie sobie radził w czasie upałów.

Cień, woda i możliwie chłodne pomieszczenia

Tak samo, jak ludzie, również psy potrzebują się nawadniać. Szczególnie w trakcie upałów, dbajmy, aby nasz pupil miał stały dostęp do wody, najlepiej chłodnej. Umożliwiajmy naszemu pupilowi przebywanie w chłodnych pomieszczeniach albo zapewnijmy mu odpowiednią ilość cienia. Ponadto, uważajmy podczas spacerów — najlepiej spacerujmy w chłodniejszych okresach dnia. I nie zmuszajmy naszego czworonoga do nadmiernego wysiłku. Pamiętajmy również o tym, żeby nigdy nie zostawiać psa w zamkniętym samochodzie.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − dziewięć =