Czym się kierować przy wyborze kawy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa to napój, który można pić rano, w porze lunchu lub późnym wieczorem. Jest ona wytwarzana z palonych ziaren kawy, które pochodzą z nasion rośliny Coffea. Ziarna są palone na różnych poziomach, w zależności od tego, jak ciemna ma być kawa.

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kawy. Należą do nich:

Poziom palenia

Poziom palenia odnosi się do tego, jak długo i jak gorąco ziarno było palone. Jasna kawa ma silniejszy smak niż ciemna, ponieważ nie była palona tak długo i tak gorąco. Jasne ziarna mają również mniej kofeiny niż ciemne, ponieważ nie są tak długo podgrzewane podczas procesu palenia.

Zawartość kofeiny

Ilość kofeiny w Twojej filiżance zależy od tego, ile kawy używasz i jak mocna jest. Niektóre marki zawierają więcej kofeiny niż inne, więc jeśli szukasz czegoś z mniejszą zawartością kofeiny, sprawdź naszą tabelę zawartości kofeiny poniżej przed dokonaniem wyboru.

Kraj pochodzenia

Kawa jest popularnym napojem w wielu krajach na świecie, w tym w Brazylii, Etiopii i Indiach. Jednak kraj pochodzenia może mieć wpływ na smak i koszt kawy. Na przykład, jeśli szukasz łagodniejszego naparu o mniejszej kwasowości niż to, co można uzyskać z brazylijskich ziaren, spróbuj zamiast tego kawy kenijskiej lub etiopskiej, którą znaleźć możesz przykładowo na stronie mojelovekawowe.pl.

Rodzaj

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów kawy, w tym kawy bezkofeinowe, organiczne i aromatyzowane, takie jak o smaku orzecha laskowego lub mokki (pamiętaj tylko, że te smaki są zwykle wykonane ze sztucznych składników). Kawa bezkofeinowa zawiera mniej kofeiny niż zwykła kawa, ale nadal ma jej trochę. Jeśli próbujesz całkowicie uniknąć kofeiny, możesz rozważyć inne rodzaje herbaty lub naparów ziołowych zamiast tego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie udogodnienia przydadzą się osobom, pracującym na magazynie?
Jakie udogodnienia przydadzą się osobom, pracującym na magazynie?
Praca na magazynie wymaga przede wszystkim siły fizycznej i dobrej organizacji. Wiele obowiązków wykonywanych jest za pomocą mięśni. W związku […]
Bajki dla dzieci – na jakich stronach szukać?
Bajki dla dzieci – na jakich stronach szukać?
Trudno jest za każdym razem wymyślać nową rozrywkę dla dziecka, która będzie dla niego przyjemna, a jednocześnie (w miarę możliwości) […]
Jak przewozić aparat?
Jak przewozić aparat?
Każdy fotograf troszczy się najlepiej jak potrafi o sprzęt, którego używa niemal każdego dnia. Aparat fotograficzny, szczególnie ten bardziej profesjonalny […]