Smartwatch – zbędny czy funkcjonalny gadżet?

W ostatnich latach w zegarnictwie nastąpił wielki postęp. Obecnie klasyczne zegarki coraz częściej są zastępowane przez wielofunkcyjne urządzenia inteligentne. Wielu użytkowników nowoczesnych zegarków nie wyobraża już sobie codzienności bez sprytnego urządzenia na nadgarstku. Czy słusznie?

 Za pomocą smartwatcha można kontaktować się z bliskimi nie mając przy sobie telefonu komórkowego. Inteligentne zegarki umożliwiają odczytywanie powiadomień, wysyłanie wiadomości tekstowych, a także wykonywanie połączeń głosowych. Mogą być również zsynchronizowane z urządzeniami w domu, dzięki czemu możliwe jest sterowanie akcesoriami smart w swoim mieszkaniu z dowolnego miejsca. Warto zaznaczyć także, że smartwatch jest znacznie bardziej precyzyjny niż zwykły zegarek z mechanizmem kwarcowym. Co więcej, automatycznie dostosowuje się do strefy czasowej, a nawet wyświetla czas dla kilku stref jednocześnie. 

Inteligentny zegarek- czy nadaje się dla dziecka?

Dzieci lubią gadżety, jednak nie każdy rodzic chce kupować dziecku telefon komórkowy, szczególnie gdy jest jeszcze małe. W takich wypadkach praktycznym rozwiązaniem może okazać się smartwatch dla dziecka. Za jego pomocą rodzice będą mogli pozostawać w stałym kontakcie ze swoją pociechą, na przykład gdy jest w szkole lub u znajomych. Dziecko będzie mogło użyć zegarka, by wysłać do rodziców wiadomość tekstową albo głosową. Ponadto smart zegarki często mają wbudowaną nawigację GPS, dlatego rodzice mogą kontrolować gdzie w danej chwili znajduje się ich podopieczny i w razie niebezpieczeństwa szybciej zareagować.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + 14 =