Jak skutecznie zablokować koła, aby uniknąć przesuwania się pojazdu?

Parkując pojazd kierowca musi zadbać o to, aby był on właściwie unieruchomiony. Jest to szczególnie ważne w przypadku pozostawienia samochodu na niewielkim nawet wzniesieniu. Jeśli jego koła nie będą we właściwy sposób zablokowane może on stoczyć się, co jest bardzo niebezpieczną sytuacją, gdyż może dojść do przypadkowego potrącenia lub zniszczenia innego pojazdu. Z tego względu konieczne jest odpowiednie zablokowanie opon przy każdym parkowaniu.

Najlepsze sposoby na zablokowanie kół samochodu

Pojazdy wyposażone są w hamulec ręczny, który trzeba zaciągnąć przy każdym wyjściu z samochodu. Uruchamia on elementy, które blokują koła w jednej pozycji. Niekiedy jednak, zwłaszcza w autach wyeksploatowanych, zdarza się, że hamulec ten nie działa tak jak powinien i mimo jego zaciągnięcia auto może się przemieścić.

Jeśli więc nie mamy pewności co do tego, czy nasz hamulec zadziałała prawidłowo powinniśmy pomyśleć o zastosowaniu dodatkowego zabezpieczenia kół. W tym celu najlepiej sprawdzą się specjalne kliny, które umieszcza się bezpośrednio pod oponami. Kliny, które można znaleźć na stronie  https://nadkola.pl/pol_m_Kliny-pod-kola-230.html wykonane są z trwałych i solidnych materiałów, dzięki czemu nie ma obawy, że podczas ich użytkowania pękną lub ulegną uszkodzeniu.

Niektórzy kierowcy wypracowali sobie nawyk pozostawiania samochodu na biegu, co również ma na celu zapobiec sytuacji, w której pojazd samoczynnie mógłby zmienić swoją pozycję. Jeśli boimy się, że nasze auto stoczy się ze wzniesienia warto zastosować wszystkie wymienione sposoby.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *