Jak wybrać opony do quada?

Popularność quadów z rok na rok rośnie, stają się coraz tańsze i przez to dostępne niemal dla wszystkich. Stanowią świetną zabawkę dla dzieci, ale również i dorosłych. Organizowane są zawody, w których do pokonania jest określony odcinek trasy terenowej. Można też jeździć samemu po bezdrożach, wszędzie tam gdzie żaden inny pojazd nie dałby sobie rady. Quad jak każdy inny pojazd kołowy posiada cztery opony, które muszą odpowiednio radzić sobie w terenie. Jeśli w naszym uległy one już zużyciu, pora na zakup nowych gum.

Opony pod konkretny teren

Quadami można jeździć wszędzie. Zarówno po asfalcie (niektóre mają nawet homologację drogową), po lekkich szutrach bądź ubitych drogach gruntowych, a także w ciężkim terenie. Od tego gdzie najczęściej wykorzystujemy nasz pojazd powinien zależeć wybór gum. Trzeba bowiem wiedzieć, że opony do quadów dostępne są w bardzo wielu rodzajach i typach. Najczęściej spotykane „uniwersalne” nie zawsze są najlepszym wyborem. Jeśli jeździmy w ciężkich warunkach, przyda się ogumienie z bardzo agresywnym bieżnikiem. Jeśli preferujemy asfalty i lekki teren, będziemy walczyć o jak najmniejsze opory toczenia. Wtedy dobrym wyborem będą opony typu slick lub semi-slick.

Gdzie zakupić ogumienie?

Najprostszym sposobem znalezienia opon do quadów jest udanie się do sklepu motocyklowego. Niektóre punkty handlowe oferujące akcesoria motoryzacyjne również umożliwią nam zakup takich gum. Największy wybór i najniższe ceny będziemy mieli jednak w sieci. Wystarczy tylko znaleźć sklep internetowy z oponami, przejrzeć dokładnie jego ofertę i złożyć zamówienie. Za dzień lub dwa przesyłkę z wybranym ogumieniem przywiezie nam kurier.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *