Jak wykonać pedicure w domu?

Co jest potrzebne, żeby zrobić domowy pedicure?

Wydawać by się mogło, że do wykonania pedicure w domowym zaciszu wystarczy lakier do paznokci i pilnik, żeby nadać paznokciom ładny kształt i nałożyć na nie najmodniejszy w tym sezonie kolor. Niektóre z nas wiedzą, iż przyda się też miska z gorącą wodą, sól do kąpieli oraz kawałek pumeksu lub tarka do pięt. Czy jednak naprawdę są to najlepsze narzędzia do wygładzenia skóry pięt?  Coraz popularniejsze w ostatnich czasach zwłaszcza w salonach kosmetycznych specjalne frezy do pedicure sprawdzą się o wiele lepiej niż tradycyjne metody usuwania zrogowaciałego naskórka. Urządzenia są dosyć proste w użyciu, dlatego można spokojnie posługiwać się nimi samodzielnie. 

Nadanie paznokciom ładnego wyglądu to nie tylko nałożenie odpowiedniego lakieru.. Wspomniany już wcześniej pilnik pozwoli ukształtować płytkę tak, aby było nam wygodnie. Musimy jednak pamiętać, że skórki narastają również na schodach, nachodząc na paznokcie i czyniąc je tym samym mało estetycznymi. Utrudniają również równomierne nałożenie lakieru. Aby uniknąć sytuacji, kiedy znajduje się on nie tylko na płytce, ale również na opuszkach palców i wszędzie wokół, przydadzą się cążki, takie jak np. te, które można zamówić na https://narzedziakosmetyczne.com.pl/narzedzia-kosmetyczne/cazki-cegi/do-paznokci. Pomogą poradzić sobie nawet przy problemach z wrastającymi paznokciami. Pamiętając o wszystkich wymienionych wyżej czynnościach, możemy być pewne, że nasz pedicure będzie idealny.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − jedenaście =