Problemy skórne u dzieci – jak dobrać odpowiednie akcesoria do spania?

Problemy skórne powodują wiele nieprzyjemnych i uciążliwych dolegliwości w postaci świądu, pieczenia oraz zaczerwienienia. Nasilają się one szczególnie nocą i uniemożliwiają spokojny i komfortowy sen. Jest to ogromny problem zwłaszcza w przypadku dzieci, które nie mogą spać przez swędzącą skórę. Konieczne jest więc zastosowanie nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale także akcesoriów do łóżeczka, które pomogą złagodzić nieprzyjemne dolegliwości.

Jak przygotować łóżeczko dla dziecka cierpiącego na problemy ze skórą?

Bardzo ważne jest wypranie oraz wypłukanie piżamy dziecka w delikatnym płynie hipoalergicznym. Nie posiada on sztucznych barwników ani chemicznych dodatków, które dodatkowo mogłyby podrażnić skórę malucha. Warto wybierać także odzież wykonaną z delikatnych materiałów, które są przewiewne i zapewniają odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Trzeba także wybrać prześcieradło z naturalnej tkaniny, które będzie dobrze trzymało się materaca. Najlepiej sprawdzą się prześcieradła muślinowe, ponieważ materiał ten jest bardzo delikatny. Świetnym rozwiązaniem jest również pościel dziecięca z wypełnieniem antyalergicznym, które nie przesuwa się i nie roluje podczas snu. Jest ona bardzo przyjemna w dotyku i zapewnia przyjemny i komfortowy sen. Można ją zastosować nie tylko w łóżeczku, ale także w wózku. Można wyprać ją w pralce, co pomaga zachować czystość. W przypadku dzieci z problemami skórnymi zdecydowanie lepiej zrezygnować z pieluszek jednorazowych i zastąpić je wielorazowymi wykonanymi np. z bambusa.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *