W Święto Zmarłych kluczową tradycją praktykowaną przez katolików jest ustawianie na grobach zmarłych zniczy. Są to szklane, metalowe bądź plastikowe naczynia wypełnione konkretną substancją z zatopionym wewnątrz knotem. Zapala się je przede wszystkim w celu upamiętnienia tych członków rodziny, którzy na zawsze opuścili już ziemię doczesną. Gwarancją długiej eksploatacji znicza jest oczywiście wybór właściwego wkładu, charakteryzującego się dużą odpornością na wysoką temperaturę.
Największą popularnością w naszym kraju cieszą się od lat wkłady parafinowe. Wynika to z faktu, że kosztują stosunkowo niewiele, a jednocześnie długość ich palenia się jest w pełni satysfakcjonująca. Co istotne, sprawdzają się dobrze o każdej porze roku, a ich jedynym wrogiem jest tak naprawdę bardzo niska, ujemna temperatura (od -5 do -20 stopni Celsjusza). Na rynku są ponadto dostępne wkłady olejowe, które dzięki wzbogaceniu o wyselekcjonowane tłuszcze roślinne palą się zazwyczaj nawet 25% dłużej aniżeli te pierwsze (maksymalnie do kilkudziesięciu godzin). Ich płomień jest wyjątkowo równomierny, co w znacznym stopniu podnosi atrakcyjność wyglądu znicza na grobie.
Alternatywnym rozwiązaniem jest postawienie na wkład ekologiczny, produkowany przy wykorzystaniu wyłącznie tłuszczu palmowego. Jego główna zaleta to oczywiście brak emitowania do atmosfery szkodliwych substancji, co przekłada się na ochronę środowiska naturalnego. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o specjalnych wkładach długopalnych, a także naftowych.