Na jakie szczegóły zwrócić uwagę przed zakupem ekspresu do kawy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ponieważ będziesz go używać codziennie, chcesz się upewnić, że dostaniesz coś, co jest łatwe w użyciu, łatwe do czyszczenia i będzie trwać przez lata.

Zebraliśmy listę elementów, które powinieneś rozważyć przed dokonaniem zakupu.

Rozmiar

Jeśli chodzi o rozmiar, są dwie rzeczy do rozważenia: ile kawy chcesz zrobić na raz i ile masz miejsca na blacie? Jeśli robisz tylko jedną filiżankę kawy na raz lub dwie filiżanki najwyżej, to zaparzacz kroplowy może być drogą do zrobienia. Ale jeśli szukasz czegoś, co może zaparzyć więcej niż jedną filiżankę na raz, prasa francuska może być lepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Typ ekspresu do kawy

Istnieją dwa główne rodzaje ekspresów do kawy: ekspresy kroplowe i ekspresy na strąki. Ekspresy kropelkowe wymagają mielonej kawy w papierowych filtrach, natomiast ekspresy strączkowe używają wstępnie zapakowanych strąków, które zawierają mieloną kawę, wodę i aromaty.

Wielkość mielenia i rodzaj używanych ziaren

Wielkość mielenia decyduje o tym, jak długo woda przechodzi przez fusy, co wpływa na czas ekstrakcji i moc kawy (więcej na ten temat poniżej). Wybierając ziarna, weź pod uwagę, jak często będziesz korzystać z ekspresu – jeśli jest on używany sporadycznie lub w sytuacjach awaryjnych, wystarczy każdy rodzaj; jeśli jesteś stałym użytkownikiem, który chce mieć za każdym razem kawę wysokiej jakości, wybierz świeże ziarna, które zostały wypalone w ciągu 14 dni od zakupu.

Łatwość czyszczenia

Jedną z rzeczy, która sprawia, że zakup ekspresu do kawy jest tak trudny, jest wiedza, które z nich są wystarczająco łatwe do czyszczenia, aby nie zajmowały zbyt wiele Twojego czasu po każdym użyciu. Najlepszym sposobem, aby to wiedzieć jest czytanie opinii online od innych użytkowników, którzy wypróbowali produkt sami.

Te, jak i inne cechy mogą spełnić ekspresy do kawy dostępne w sklepie online https://proficafe.pl/, gdzie znajduje się wszechstronny wybór modeli, dostosowanych do potrzeb i gustów klientów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Akcesoria kuchenne na prezent – 5 pomysłów
Akcesoria kuchenne na prezent – 5 pomysłów
Wspaniałym pomysłem dla każdej pani domu, ale również dla uwielbiających gotować panów mogą być różnorodne gadżety do kuchni. Są nie […]
Czy trening online może być skuteczny?
Czy trening online może być skuteczny?
Dbanie o kondycję swojego ciała pozwala nie tylko na uzyskanie wysokiej wydolności organizmu, ale także na znacznie lepsze samopoczucie. Ponadto […]
Jak skutecznie zablokować koła, aby uniknąć przesuwania się pojazdu?
Jak skutecznie zablokować koła, aby uniknąć przesuwania się pojazdu?
Parkując pojazd kierowca musi zadbać o to, aby był on właściwie unieruchomiony. Jest to szczególnie ważne w przypadku pozostawienia samochodu […]