Usterki roweru, które można naprawić samodzielnie

Rower to pojazd mechaniczny, a więc przypisane mu są okresowe usterki. Małą rolę odgrywa tutaj fakt, czy jest to jednoślad z najwyższej półki, a może jedynie ze średniej – w każdym rowerze przecież może pęknąć opona, skrzywić felga czy nieoczekiwanie ujawnić określona wada fabryczna. Jednakże większość nieprzewidzianych problemów jesteśmy w stanie w prostu sposób zneutralizować lub pozbyć się całkowicie. Jakie to są usterki i co należy w przypadku ich wystąpienia zrobić?

Napraw to sam

Z racji na to, iż coraz większa ilość nowoczesnych rowerów posiada system bezdętkowy, uszczelnienie przerwanej czy rozciętej opony może zostać zrealizowane i w terenie. Taka opona wypełniona jest specjalistycznym płynem, który momentalnie wypełnia powstałą dziurę. Przy większym rozcięciu dobrze jest zakryć je od wewnątrz plastikowym opakowaniem lub kawałkiem materiału, co zwiększy szczelność.

Gdy regularnie wyruszamy w teren, racjonalne jest też zabieranie ze sobą podręcznej skrzynki na narzędzia, dobrze jest też mieć ze sobą części do roweru Kross lub innej marki, której jesteśmy posiadaczami. Sporym utrudnieniem może okazać się też pęknięcie tylnej przerzutki, którego konsekwencją będzie zrzucenie łańcucha na najmniejszą zębatkę.

Jednakże i na to wynaleziony został szybki patent – wystarczy przekręcić śrubkę odpowiedzialną za regulację ustawienia przerzutki odnośnie do kasety. Pamiętajmy też o tym, aby zawsze mieć ze sobą dodatkowy zapas baterii, plastikowe opaski zaciskowe czy też taśmę elektryczną. Na https://www.sporti.pl/ dostępne są wszelkie potrzebne części, których można potrzebować w naprawie roweru.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × pięć =