Jakie firanki wybrać, aby rozświetlić pokój?

Większość osób nie wyobraża sobie aranżacji pomieszczenia bez firan. To bardzo stylowy dodatek, który znacząco wpływa na wygląd całego pokoju. Poza funkcjami dekoracyjnymi, pomaga to także w osłonięciu wnętrza przed oczami przechodniów, choć ważne jest to, żeby nie dochodziło do nadmiernego blokowania promieni słonecznych. Jaki wariant wybrać, żeby pomieszczenie było rozświetlone? 

Jaka wersja do małego pokoju? 

W przypadku niewielkiego metrażu, z pewnością przyda się wariant, który nie tylko rozświetli, ale przy tym optycznie powiększy pokój. Powinna to być zatem biała wersja z delikatnego materiału, takiego jak tiul czy woal. Najlepiej wybrać model, który będzie pozbawiony haftów, wzorów czy wymyślnych koronek. Bardzo istotna jest kwestia długości. W kameralnym pomieszczeniu zdecydowanie najkorzystniej prezentują się firanki krótkie. Na nieco dłuższe warianty można się zdecydować, jeśli dodatek ma przysłonić umieszczony pod oknem kaloryfer, lecz lepiej zrezygnować z takich do samej podłogi, gdyż pokój będzie się przez to wydawał jeszcze mniejszy. 

Co do dużych pomieszczeń? 

W kontekście większych obszarów w domu czy mieszkaniu, co dotyczy zwykle pokoju dziennego, panuje większa swoboda aranżacyjna. W tym przypadku nie trzeba się już tak bardzo restrykcyjnie trzymać zasad dotyczących kolorystyki czy długości. Można też postawić na nieco inny materiał i wybrać firany z gipiury do salonu, które będą się prezentowały bardzo efektownie, nie ograniczając jednocześnie za bardzo dostępu światła. Ogółem przy dużej powierzchni można postawić na ozdobne warianty, dzięki czemu wnętrze pozostanie jasne i zyska jednocześnie na walorach estetycznych.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 2 =