Jakie są sposoby leczenia bezdechu sennego?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezdech senny występuje, gdy oddychanie zostaje przerwane podczas snu. Może być spowodowany przez zablokowane drogi oddechowe lub problem z mięśniami, które kontrolują oddychanie.

Zabiegi na bezdech senny obejmują:

Utrata wagi

Utrata wagi może poprawić stan bezdechu sennego, ale wiele osób z tym stanem ma nadwagę lub otyłość. Jeśli masz nadwagę lub otyłość, porozmawiaj z lekarzem o odpowiednim dla Ciebie programie odchudzania.

Ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (CPAP) 

To urządzenie wdmuchuje powietrze do gardła, aby utrzymać górne drogi oddechowe otwarte podczas snu. Jest to najskuteczniejsza metoda leczenia bezdechu sennego i jest stosowana przez ponad 90% osób z umiarkowanym lub ciężkim bezdechem.

Podczas snu pacjent nosi maskę na twarzy, która zakrywa nos i usta. Urządzenie dostarcza stałe ciśnienie powietrza przez maskę, aby utrzymać górne drogi oddechowe otwarte podczas przerw w oddychaniu. Objętość przepływu powietrza zmienia się z każdym oddechem, w zależności od tego, jak bardzo trzeba przedmuchać zatkane drogi oddechowe. Aparat CPAP jest często przepisywany jako leczenie pierwszego rzutu, ponieważ jest skuteczny i stosunkowo niedrogi.

Bilevel positive airway pressure (BiPAP) 

Ten rodzaj aparatu CPAP zapewnia dwa różne poziomy ciśnienia – jeden podczas wdechu, a drugi podczas wydechu – dzięki czemu zarówno wdech, jak i wydech odbywają się w warunkach dodatniego ciśnienia.

Jeśli potrzebujesz tego typu produktów, to koniecznie sprawdź stronę: https://autocpap.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Makijażowe triki na powiększenie oczu
Makijażowe triki na powiększenie oczu
Duże i mocno wyraziste oczy to marzenie bardzo wielu kobiet. Niestety nie wszystkie panie zostały pod tym względem hojnie obdarowane […]
Co kupić dziecku na urodziny?
Co kupić dziecku na urodziny?
Gdy zbliżają się urodziny dziecka, często pojawia się problem, czym obdarować malucha. W obecnych czasach, gdzie dzieci mają niemalże wszystko, […]
Picie wina wytrawnego – jakie przynosi to korzyści dla naszego zdrowia?
Picie wina wytrawnego – jakie przynosi to korzyści dla naszego zdrowia?
Wino wytrawne jest przeciwieństwem wina słodkiego. Ma niską zawartość cukru i często jest produkowane z winogron uprawianych w gorącym klimacie. […]