Jakie są sposoby leczenia bezdechu sennego?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezdech senny występuje, gdy oddychanie zostaje przerwane podczas snu. Może być spowodowany przez zablokowane drogi oddechowe lub problem z mięśniami, które kontrolują oddychanie.

Zabiegi na bezdech senny obejmują:

Utrata wagi

Utrata wagi może poprawić stan bezdechu sennego, ale wiele osób z tym stanem ma nadwagę lub otyłość. Jeśli masz nadwagę lub otyłość, porozmawiaj z lekarzem o odpowiednim dla Ciebie programie odchudzania.

Ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (CPAP) 

To urządzenie wdmuchuje powietrze do gardła, aby utrzymać górne drogi oddechowe otwarte podczas snu. Jest to najskuteczniejsza metoda leczenia bezdechu sennego i jest stosowana przez ponad 90% osób z umiarkowanym lub ciężkim bezdechem.

Podczas snu pacjent nosi maskę na twarzy, która zakrywa nos i usta. Urządzenie dostarcza stałe ciśnienie powietrza przez maskę, aby utrzymać górne drogi oddechowe otwarte podczas przerw w oddychaniu. Objętość przepływu powietrza zmienia się z każdym oddechem, w zależności od tego, jak bardzo trzeba przedmuchać zatkane drogi oddechowe. Aparat CPAP jest często przepisywany jako leczenie pierwszego rzutu, ponieważ jest skuteczny i stosunkowo niedrogi.

Bilevel positive airway pressure (BiPAP) 

Ten rodzaj aparatu CPAP zapewnia dwa różne poziomy ciśnienia – jeden podczas wdechu, a drugi podczas wydechu – dzięki czemu zarówno wdech, jak i wydech odbywają się w warunkach dodatniego ciśnienia.

Jeśli potrzebujesz tego typu produktów, to koniecznie sprawdź stronę: https://autocpap.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowoczesna kontrola dostępu bibinet dla uczelni
Nowoczesna kontrola dostępu bibinet dla uczelni
Od wielu lat dąży się do tego, by placówkom naukowym zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo. Poszukuje się rozwiązań, które są niezawodne, łatwe […]
Jak poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny fizjoterapii?
Jak poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny fizjoterapii?
Fizjoterapia jest jedną z dziedzin nauk medycznych. Służy do przywracania pacjentom zdolności ruchowych, ograniczonych z powodu przebytych urazów ortopedycznych, albo […]
Czego nie może zabraknąć na placu budowy?
Czego nie może zabraknąć na placu budowy?
Miejsca pracy zawsze muszą być odpowiednie przystosowane, a to oznacza, że trzeba zapewnić w nich odpowiednie warunki do wykonywania określonych […]