Jakie schorzenia u dziecka można zdiagnozować i leczyć w ramach neurologii?

Młodzi zawodnicy są szczególnie narażeni na różnego rodzaju kontuzje i urazy związane z profesjonalnym uprawianiem sportów. Szczególnie podatne na urazy są ich kości oraz obwodowy układ nerwowy. Jakie schorzenia najczęściej diagnozuje się u najmłodszych graczy?

Długoterminowe powikłania złamań u młodych sportowców

Układ kostny dziecka nie jest tak wytrzymały, jak u osoby dorosłej. W związku z tym młodzi zawodnicy bardzo często trafiają do szpitala z powodu różnego rodzaju złamań oraz skręceń. W większości przypadków kontuzje te nie mają żadnych długofalowych konsekwencji. U części zawodników mogą jednak pojawiać się powikłania neurologiczne związane uszkodzeniami nerwów biegnących w bliskim sąsiedztwie kości. Co bardzo istotne, leczeniem tego typu kontuzji może zająć się jedynie neurolog dziecięcy lub neurochirurg – samo zaopatrzenie złamania w ramach ostrego dyżuru ortopedyczne może okazać bowiem niewystarczające.

Odrębnym tematem jest wybór odpowiedniego ośrodka zajmującego się leczeniem złamań, urazów więzadłowych oraz skręceń u młodych sportowców. Nie warto w tym zakresie kierować się wyłącznie ceną. Najważniejszym kryterium wyboru powinno być natomiast doświadczenie pracującego w danych ośrodku zespołu lekarzy. Przed wyborem właściwej kliniki należy przeanalizować przynajmniej kilka ofert pod kątem zakresu udzielanej pomocy.

Z jedną z nich można się zapoznać między innymi na stronie internetowej https://www.cmmedicum.com/ortopedia-sportowa/.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + 2 =