Narzędzia niezbędne fryzjerowi

Każdy fryzjer posiada w swoim salonie mnóstwo narzędzi, dzięki którym może tworzyć wspaniałe fryzury i dbać o włosy klientów. Nie sposób wymienić całego wyposażenia salonu fryzjerskiego, jednak warto wiedzieć, co jest absolutnie niezbędne do pracy stylisty fryzur.

Obowiązkowe rekwizyty każdego fryzjera

Esencjonalnym narzędziem, bez którego żaden fryzjer nie jest w stanie wykonywać swojej pracy, są nożyczki fryzjerskie. Dzięki nim można podciąć włosy, wycieniować je, wyrównać itp.. Niezbędne są także grzebienie oraz szczotki. W sklepach jest ich bardzo duży wybór, ponieważ przyrządy do czesania pełnią odmienne funkcje – jeden grzebień przydaje się do rozczesywania włosów, a inny do ich stylizacji czy obcinania. Ponadto w zakładach fryzjerskich nie może zabraknąć suszarki, która dokładnie wysuszy włosy, ale nie przesuszy ich, ani nie spali. Fryzjer potrzebuje też prostownicy i lokówki, aby móc dowolnie je modelować i tworzyć najbardziej spektakularne fryzury. 

Stylista potrzebuje także przyrządów do farbowania włosów – pędzli, misek, w których można mieszać różne składniki, itp. W salonie nie może zabraknąć peleryny dla klientów, rękawiczek, ręczników papierowych i innych akcesoriów, które zapewniają bezpieczeństwo i higienę. Rodzajów narzędzi fryzjerskich jest wybór dość bogaty. Dzisiaj stylista fryzur nie tylko podcina włosy, ale także wykonuje najróżniejsze fryzury, dlatego wraz z rozwojem nowych technik, ilość potrzebnych narzędzi wciąż wzrasta.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − dwanaście =