Rozstanie z partnerem – jak sobie z tym poradzić?

Wiele wspólnie spędzonych lat, piękne wspomnienia i miłość, która być może odrobinę przygasła, ale wciąż się w nas tli to elementy towarzyszące każdemu rozstaniu. Często bywa tak, że zakończenie związku jest decyzją jednej ze stron, co sprawia, że druga osoba czuje się zraniona, porzucona i skrzywdzona. W takich momentach nie widzimy dla siebie przyszłości, zapominamy, że na dotychczasowym partnerze świat się nie kończy i za rogiem może czekać ktoś, przy kim znowu poczujemy się szczęśliwi. Jeśli nie potrafimy poradzić sobie z emocjami towarzyszącymi po rozstaniu, a każdy kolejny dzień nas przytłacza, zacznijmy szukać pomocy. Taki stan nie może trwać w nieskończoność, a my musimy zacząć żyć dalej.

Gdzie szukać pomocy, gdy nie umiemy uporać się z uczuciami

Bliskie nam osoby są świetnym wsparciem, jednak mogą nie zrozumieć przedłużającego się stanu żałoby po związku. Porady polegające na pocieszaniu, że kiedyś będzie dobrze i trzeba wziąć się w garść, również są mało skuteczne. Chcąc wyjść z emocjonalnego dołka, powinniśmy zgłosić się do psychologa. Doskonałą specjalistę z zakresu zawiłości ludzkiej psychiki znajdziemy na tej stronie internetowej https://annapawlowska.pl/. Czasami już sama rozmowa z osobą bezstronną może zdziałać cuda, jeśli jednak to nie poskutkuje, dobry profesjonalista pomoże odnaleźć i zrozumieć nam prawdziwe źródło problemu. Dzięki temu inaczej spojrzymy na sprawę, a zakończony związek stanie się miłym doświadczeniem z przeszłości. Porady psychologa pozwolą nam zamknąć dany etap w życiu i ruszyć dalej w poszukiwaniu siebie.

Autor postu: Multi Wiedza

Multi-Wiedza to portal, który skupia w jednym miejscu najciekawsze i najważniejsze dla Ciebie informacje związane z życiem i codziennymi sprawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *